##REKLAM##

Tehlikeli ve güçlü bir şampiyon olan Zed, ilk çıktığı günden bu yana bir efsane. Oradan oraya hareket edebilen, yüksek hasar veren ve iyi öğrenildiğinde muhteşem manevralar yapma kabiliyetine sahip bir hero. Faker gibi oyuncuların da ünlenmesine çok katkı sağlayan bir şampiyon. Oynaması çok kolay olmadığından olsa gerek Zed oyuncuları ya çok iyi oluyorlar ya da tüm oyunu berbat ediyorlar. Zed build itemleri seçilirken doğru eşyaları seçmeyi bilmeyen oyuncular oyunun gidişatına büyük zarar veriyorlar. Bu konuda sizlere yardımcı olmak için Zed rün dizilimi ile beraber almanız gereken eşya setini de yayınladık. Zed tek seferde öğrenilebilecek bir şampiyon değil. Bu nedenle ilk olarak botlara karşı oynayarak şampiyonu tanımalısınız. Sonrasında normal oyunlar atarak gerçek rakiplere karşı deneyim sahibi olursunuz. Zed karmaşık hareketlerle başarı elde eden bir karakter olduğu için iyi öğrenmeden dereceli (ranked) oyunlarınızı riske atmanızı tavsiye etmiyoruz.

Zed Build (En İyi Şampiyon)

zed build eşya item
Güncel Zed Eşyaları
  • Draktharr’ın Gece Kılıcı
  • Merkür’ün Adımları
  • Youmuu’nun Hayalet Kılıcı
  • Gecenin Kıyısı
  • Umbra Kılıcı
  • Koruyucu Melek

Sırasıyla yukarıdaki eşyaları alarak en iyi Zed build eşyalarını satın alabilirsiniz. Zed AD bir şampiyondur ve rakiplerine saldırı gücü ile hasar vermektedir. Zaten erken oyunda kastırılsa bir daha önüne geçmek oldukça zor olacaktır. W, yani gölge yeteneği sayesinde aniden size saldırıp beklenmedik şekilde sizi yok edebilir. Zed’in R, yani ulti yeteneği sonradan patlayarak hasar verir ve gerçekten bu yüksek bir hasardır. Bu nedenle karşınızda bir Zed varsa ve çoktan ultisini size attıysa Flash gibi yeteneklerinizi boşuna kullanmayınız. Bu hem sizi komik duruma düşürür hem de bir faydası olmaz çünkü Zed’in üstünüze bırakmış olduğu bomba da sizinle birlikte gelir. Muhtemelen de ölürsünüz. Eğer oynayan sizseniz ultinizi yeterli hasarı vermiş olduğunuz zamanlarda atmaya özen gösterin ki rakibiniz çok az bir canla kurtulmasın.

Zed Rün Dizilimi (En İyi Mid Şampiyonu)

zed rün dizilimi
Güncel Zed Rünleri

Hakimiyet ve İlham rünlerinden oluşan bir dizilimdir. Bu Zed rün dizilimi yukarıdaki eşyalar ile en uyumlu olan rünleri içermektedir. Eğer şampiyon seçimi esnasında orta koridordaki rakibiniz sizden önce pick yaparsa ya da yeterli vaktiniz kalırsa onun durumuna göre rünlerde değişikliğe gidebilirsiniz. Tecrübesiz bir oyuncuysanız rünler üzerinde oynama yapmayı öğrenebilmek için tüm rünlerin ne işe yaradığını tek tek araştırmanızı tavsiye ediyoruz. İyi bir Zed oyuncusu olan Faker Kimdir? yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

0 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here