LoL oynamayanların bile adına aşina olduğu bir şampiyondur Yasuo. Popüler olmasının sebebi karizmatik bir karakter olmasının yanı sıra karşısında durulamaz gücüdür. Yasuo build doğru yapıldığında geride kalınan oyun bile döndürülebilir. Oyun taşıyan şampiyon olarak bilinen Yasuo rün dizilimi de ayrı bir önem taşır. Doğru rünle girmediğiniz oyunda başarı elde etmeniz normal şartlara göre çok daha zordur. Herkesin kendi tecrübesine göre rünleri ve eşya dizilimleri vardır. Fakat bu değişkenlik çok büyük çaplı değildir çünkü her şampiyonun kendine has oynanış biçimi ve yetenekleri ona belli bir build yönü gösterir. Oyuncular da küçük çaplı değişiklikler yaparak kendilerine en uygun eşya setini oluşturur. İşte biz Yasuo eşya dizilimi olarak herkesin ortak fikri olan en iyi buildi ve rünleri sizler için paylaştık.

Yasuo Build (En Çok Oynanan Hero)

yasuo build eşya dizilimi challenger

Yasuo AD bir şampiyondur. LoL Sözlüğü üzerinden de kontrol edebileceğiniz üzere saldırı gücü temelli hasar vermektedir. Fakat Yasuo build yapılırken saldırı gücünün yanında kritik hasar değerini yükselten itemler alınmalıdır. Sadece saldırı gücü Yasuo için yeterli olmayacaktır. İlk olarak çizmenizi tamamlamanız hareket ve saldırı hızınıza katkı sağlayarak erken oyun aşamasında karşı ataklardan kaçmanızı ve kaçan rakiplerinizi yakalamanızı kolaylaştıracaktır. Hayalet Dansçı ve Ebedi Kılıç kritik vuruşunuzu ve AD değerinizi yükseltecektir. Koruyucu Melek eşyasının aktifi sayesinde öldükten sonra anında tekrar dirilebileceksiniz. Koruyucu Melek aynı zamanda +40 saldırı gücü de vermektedir. Son 2 item genelde rakip takımın durumuna ve şampiyonlarına göre değişebilir. Yukarıdaki gibi yapılması en sık tavsiye edilen build şeklidir.

Yasuo Rün Dizilimi (Oyunu Taşıyan Şampiyon)

yasuo rün dizilimi orta mid challenger

Rün sıralamanız ve seçimleriniz oyununuzun gidişatınızı etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Yasuo rün dizilimi için İsabet ve Hakimiyet rünlerini seçmeniz mantıklı olacaktır. Hakimiyet’in altında ise Kan Tadı rününü eklemelisiniz. Onun ardından Aç Gözlü Avcı doğru seçim olacaktır. Eğer seçim ekranında vaktiniz kalırsa orta koridorda rakibiniz olacak şampiyonun yeteneklerini baz alarak CT yapmanızı kolaylaştıracak rünler seçebilirsiniz. Biz her şampiyona özel rün seçimi yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bazı sayfalarda AD Rün, AP Rün şeklinde aşırı genelleme taktikler verildiğini gördük. Eski rün sayfası sisteminde bu kabul edilebilirdi fakat şu anki sistemde oyun performansınıza zarar verecektir. Yasuo iyi oynanırsa çok keyifli bir oyun geçirmenizi sağlar. Şimdiden iyi eğlenceler dileriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here