##REKLAM##

Sevilen ormancı Vi her sezon olduğu gibi bu sezon da birçok oyuncu tarafından en sık tercih edilen jungle şampiyonlardan bir tanesi. Harika gangler atmanıza olanak sağlayan skillere sahip bir hero. Vi build için eşyaları seçerken gereken özeni gösterdik ve en doğru itemleri sizler için bir araya getirdik. Q ile duvarları delip geçebilen Vi ile harika hareketler yaparak tüm takımınızın takdirini kazanabilirsiniz. Ejder ve baron çalabilir ya da gang attığınız koridorda düşmanın üzerine doğru aniden atılarak takım arkadaşlarınıza kill kazandırabilirsiniz. Vi rün dizilimi de bir orman şampiyonuna uygun olarak yapıldı. AD ve tank bir şampiyon olan Vi takımını tanklamasıyla ve kaçan düşmanları R (ulti) atarak yakalamasıyla ünlüdür. İyi ellerde harika işler çıkarabilecek donanımsa sahip bir şampiyondur. Jungle harici başka koridorlarda oynandığına rastlamış olsak da biz Vi için en uygun görevin ormancılık olduğunu düşünüyoruz.

Vi Build (Harika Ormancı)

vi build item eşya orman jungle
Güncel Vi Orman Eşyaları
  • Ninja Tabisi
  • Efsun: Cengaver
  • Üçlü Kuvvet
  • Sterak’ın Güvencesi
  • Koruyucu Melek
  • Ölü Adamın Zırhı

Tank bir ormancı olan Vi için en uygun eşyalar bunlar olacaktır. Bazı durumlarda rakip şampiyonlar AP yoğunluklu olduğunda büyü direncinizi artıracak eşyalar da almanız mümkün. Genel olarak eşyaların alınma sırası yukarıda verildiği gibidir. Üçlü Kuvvet, Efsun: Cengaver ve Sterak’ın Güvencesi olmazla olmaz Vi build eşyalarıdır. Oyun başlangıcında ilk olarak E açmanızı tavsiye ediyoruz. Blue keserek başlayıp ardından Kurbağayı kesebilirsiniz. Maviyi çarp kullanmadan kesip Kurbağa’ya son vuruşu çarp ile yaparsanız kurtları kestikten sonra Red’e gitmek için yeterli canınız olacaktır. Bu bizim tavsiye ettiğimiz Vi orman oynanış şeklidir sizin tarzınız daha farklı olabilir.

Vi Rün Dizilimi (Tank Jungle)

vi rün dizilimi orman jungle
Güncel Vi orman rünleri

Vi için ilk rün sütunu seçiminiz Hakimiyet olmalıdır. İkinci sütun için Vi rün dizilimi olarak İsabet seçmenizi öneriyoruz. Her zaman belirttiğimiz üzere rakip takımın durumuna göre rünlerinizde ufak çaplı değişimlere gidebilirsiniz. Vi oynaması kolay bir şampiyondur. Ultisini doğru zamanda kullanarak rakiplerinizi kolayca aradan çıkartabilirsiniz. Team fight esnasında ultinizi düşmanın en çok hasar veren şampiyonuna atmayı unutmayın ki kazanma şansınız artsın. Orman oynamayı seviyorsanız en iyi jungle şampiyonu olan Lee Sin build rehberimizi de okuyabilirsiniz. İyi oyunlar.

0 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here