Cuma, Eylül 24, 2021
Ana Sayfa League of Legends Valorant Ping Düşürme 2021

Son dönemde oyunlar arasında en fazla rağbet gören oyun modeli FPS oyunlardır. Karşılıklı mücadelenin anlık yaşandığı ve heyecan seviyesinin çok yüksek olduğu bu oyun modellerinde cihaz ve bağlantı hızı, oyuncu başarısını yakından etkiler. Riot Games firması tarafından kısa süre önce piyasaya sürülen ve çıktığı günden itibaren oyuncu sayısı hızla artan Valorant da, FPS oyun dünyasının gözde oyunlarından biridir. Ancak her online oyun gibi bu oyunda da kullanıcı şikayetlerinin çoğunu ping sorunu oluşturmaktadır. Ping problemi; bağlantı yavaşlığından kaynaklanan tepkime sorunudur. Yani oyun esnasında pinginiz yüksek olursa karakterinizin tepkileri gecikir ya da rakibi görmeniz mümkün olmayabilir. Çünkü görüntüler rakiplerinize nazaran size daha geç ulaşır. Siz onları görüp müdahale ettiğinizi zannettiğinizde aslında onlar size çoktan saldırmaya başlamış olabilir. 

Valorant Ping nasıl düşürülür?

Online oyun esnasında yaşanan bu sorun sebebiyle özellikle FPS oyun modellerindeki heyecanlı müsabakalarda oyuncular çok sıkıntı yaşamaktadır. Bu durumun temel sebebi eğer oyunun sunucusundan kaynaklı bir yoğunluk değilse bireysel kullanımınızla ilgili bir durum da olabilir. Valorant ping düşürme işlemi yapabilmek için öncelikle kablosuz bağlantı hızınızı kontrol etmelisiniz. Düşük bağlantı hızı pinginizi yükseltebilir. Ayrıca kullandığınız modeme bağlı çok sayıda cihaz olması da ping yüksekliğine sebep olan unsurlardan biridir. Kullanıcı cihaz sayısını azaltarak oyun esnasındaki gecikmelerin önüne geçebilirsiniz. Son olarak arka plan uygulamalarınızı özellikle oyun esnasındayken kapatmanız ve görev yöneticisi aracılığıyla Valorant’ı öncelikli hale getirmeniz ping yüksekliği sorununuzu çözmenizi sağlayacaktır.

Valorant ping düşürmek için DNS belirleme

dns ile ping problemini çözme

Anlatılanları Aynen yapınız Lütfen Ping sorunu çözülecektir..

ping sorunu ve çözümü 2021

LoL Kampüs Ligi Başlıyor!

0
Bu aktivite bir sınıflandırma sistemi aracılığıyla gerçekleştirilecektir. (Sınıflandırma sistemi, üniversiteler arasındaki rekabet düzeyini sınıflandırmak ve dengelemek için geliştirdiğimiz bir sistemdir. Belirli kriterler değerlendirilerek takım 1 ile 4 arasında bir klasmana yerleştirilir.)

Riot, League of Legends Esports Manager İçin Bilgi Verdi!

0
2019 yılında Riot Games, rekabetçi League of Legends hayranlarının kendi üst düzey e-spor organizasyonlarını kurmalarına olanak sağlayacak LoL Esports Manager adlı yeni bir oyun geliştirdiğini duyurdu. Gün geçtikçe hayran kitlesi artan bu şirket ve oyun yeniliklerle karşımıza çıkmaya devam ediyor. İki yıl sonra, oyuncular sonunda LPL'nin 10. yıl dönümü kutlamasında proje hakkında daha fazla şey öğrendiler.

0 YORUMLAR

Yorum Yap