Çarşamba, Aralık 08, 2021
Ana Sayfa Oyun Dünyası Twitch'de Güvenlik Sorunu Nedeniyle Yeni Güncelleme Geliyor!
WP

Bir güvenlik ihlali nedeniyle, Twitch bugün sosyal medyada yeni bir topluluk güncellemesi yayınladı!

6 Ekim'de yaygın bir Twitch veri ihlalinin ardından bu güncelleme, kullanıcılara ödeme bilgilerinin ve şifrelerinin güvende olduğunu resmen doğruladı. Twitch'e göre, ihlal sırasında şifrelere ve banka bilgilerine asla erişilmedi. Ayrıca ödeme bilgilerinin MasterPass Visa gibi aracılar tarafından korunduğu da söyleniyor.

Twitch, "Twitch şifresi açıklanmadı" dedi. "Ayrıca, Twitch giriş bilgilerini saklayan sisteme erişilmediğine de inanıyoruz."

Bununla birlikte, bu ihlal sırasında, akışlı medya platformu benzeri görülmemiş miktarda veri sızdırdı. Twitch, halka açıklanan tek verinin web sitesinin kaynak kodunu ve birçok çapadan alınan ödeme bilgilerini içerdiğini söyledi. Twitch ayrıca, platformun "açıklanan belgelerde yer alan bilgilerin kapsamlı bir incelemesini yaptığını" ve yalnızca "küçük bir kısmın" etkilendiği sonucuna vardığını belirtti.

Detaylı bir tanımlama:

Daha önce de belirttiğimiz gibi olay, sunucu yapılandırma değişiklikleri nedeniyle yetkisiz bir üçüncü tarafın yanlışlıkla erişim sağlamasıyla meydana geldi. Ekibimiz, yapılandırma sorunlarını düzeltmek ve sistemimizi korumak için hemen harekete geçti.

Twitch şifrelerinin güvenliği etkilenmez. Ayrıca, bcyript ile şifrelenmiş Twitch oturum açma sistemine yetkisiz erişim olmadığına ve tam kredi kartı numarası veya ACH/banka ayrıntılarının açığa çıkmadığına inanıyoruz.

Açıkta kalan veriler esas olarak Twitch kaynak kodu deposundaki dosyaları ve belirli yayıncılara yapılan ödemelerle ilgili bilgileri içerir. Herkese açık belgelerde yer alan bilgileri kapsamlı bir şekilde inceledikten sonra, güvenlik ihlalinin yalnızca az sayıda kullanıcıyı etkilediğini ve müşteriler üzerindeki etkisinin minimum olduğunu kesin olarak söyleyebiliriz. Bu sorundan etkilenen kullanıcılarla doğrudan iletişim kuruyoruz.

LoL Sözlüğü (League of Legends Terimleri) (A-Z)

0
LoL Sözlüğü (League of Legends Terimleri) (A-Z)

LoL İdeal Ping Değeri Kaçtır?

0
LoL İdeal Ping Değeri Kaçtır?

YORUMLAR

Yorum Yap