Cuma, Eylül 24, 2021
Ana Sayfa Sosyal Medya Twitch Para Kazanma Yolları

     Twitch genellikle profesyonel oyuncuların videolarını canlı olarak paylaştığı bir platformdur. Oyun meraklıları bu videolar ile deneyim kazanmak ve fikir edinmek adına takip etme işlemi yapar. Twitch platformunda 1.5 milyonun üstün de yayın yapan kanal bulunmaktadır. Bu yayıncılar ciddi miktar da kazanımlar elde edebiliyor. Sizler de twitch para kazanma yolları hakkında bilgi edinebilir ve para kazanabilirsiniz. Twitch temel de reklama dayalıdır. Videoları incelediğiniz de birçoğunun tanıtım amaçlı olduğunu görebilirsiniz. Oyun şirketleri piyasaya yeni sürdükleri oyunların reklamını yapmak için twitch video platformunu tercih etmekte ve para ödemektedir. Oyuncular tanıtımını yaptıkları videolardan belirli bir miktar kazanç elde ederler. Bu kazançların bir kısmı twitch tarafından alınmaktadır. Yani belirli bir oran da komisyon mevcut diyebiliriz. Paneliniz de yayın süresince kaç adet reklam gösterilmesini istediğinizi seçebiliyorsunuz. Tabi zaman zaman izleyiciler tarafından Adblock gibi reklam önleyici sistemlerde kullanılıyor. Bu da para kazanma oranınızı ciddi miktar da düşürebilir. Kazandığınız tüm paralar Paypal hesabınıza aktarılacaktır. Hemen kayıt olarak işe başlayabilirsiniz.

Twitch Para Kazanma Affiliate Sistemi

Twitch, Amazon’a ait bir platform olması sebebi ile çeşitli kazanç imkanları sunmaktadır. Bura da Amazon Satış Ortaklığı yani affiliate sistemi devreye giriyor. Affiliate sistemi tüm dünyada sıklıkla kullanılan bir kazanç modelidir. Affiliate marketing sistemi ile hem şirketler hem de paylaşım yapan yayıncılar karşılıklı olarak kazanç elde eder. Bu sistem ile yayınlarınız da satış linkleri paylaşabilir ve bu linkler üzerinden gerçekleştirilen alımlardan ciddi kazançlar elde edebilirsiniz. Bunun yanın da kanalınız belirli bir popülariteye ulaştıktan sonra çeşitli markalar tarafından sponsorluk teklifleride alabilirsiniz. Bu markalar ile video başına ücret şeklinde anlaşabilirsiniz. Bura da yapmanız gereken şirketlerin oyunlarını oynamak ve tanıtmaktır. Tabi tüm bunları yaparken etkileyici bir anlatım tarzına sahip olmanız gerekiyor. Bu yüzden üslubunuza her zaman dikkat etmelisiniz Özellikle oyun sektöründe izleyiciler tüm ayrıntılara yer vermenizi beklerler. A’dan Z’ye detaylı bir anlatım yapmak kitlenizin hoşuna gidecektir.

Bir diğer para kazanma yöntemi olan Youtube Para Kazanma Yöntemleri yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Pubg Mobile 1.6 Güncellemesi Geliyor!

0
Dünyanın en çok oynanan oyunlarından biri olan Pubg Mobile her geçen gün kendini geliştirerek güncellemelerine devam ediyor. Oyuncuların en çok şikayet ettiği hile sorununu bu güncelleme de büyük bir orandan azaltacaklarını duyurdular.

VFŞL 2021 İzlenme Sayıları Açıklandı!

0
VFŞL 2021 İzlenme Sayıları Açıklandı!

1 YORUMLAR

  1. Mahsun Yüzügüllü

    Bence devir Twitch devri. İnsanlar youtube falan yönlense de artık insanlar live stream izlemeyi daha çok seviyor. Hele pandemi döneminde bu bir sosyalleşme aracı olarak görünüyor. Yeterli donanımınız varsa twitch denemeye değer.

Yorum Yap