##REKLAM##

AP karakterler oynamaktan keyif alıyorsanız ve sizin koridorunuz üst koridorsa Teemo tam size göre. Oynaması çok zor olmayan bu şampiyon birçok şampiyonun aksine sizi asla sıkmıyor. Doğru bir Teemo build yaptığınız zaman sadece dizdiğiniz mantarlar ile bile kill alabilirsiniz. Rakiplerini çıldırtan ve nereden ne zaman çıkacağı belli olmayan bir şampiyon olarak bilinen Teemo ilk sezonlardan bu yana her zaman tercih ediliyor. Teemo rün dizilimi yapmak da alınması gereken eşyalar kadar önemlidir. Özellikle Darius ve Garen gibi şampiyonları kolayca counter’layan bir şampiyondur. Hareket kabiliyeti ve yetenek gücü yüksektir. Belli bir süre hareketsiz kaldıktan sonra görünmez olabildiği için hem canını kolay kurtarır hem de rakiplerine güzel sürprizler yapar. Oynama zorluk seviyesi ise çok yüksek değildir. Bir kaç oyun attıktan sonra eğer skillerini ve pasif özelliklerini de iyi biliyorsanız Teemo ile harikalar yaratmanız mümkün. Fakat kaliteli bir Teemo eşya dizilimi uygulamazsanız oyununuz sıkıntıya girebilir. Bunun önüne geçmek için birçok yayıncının, e-spor oyuncularının kullanmış oldu profesyonel bir challenger build ile sizlerleyiz.

Teemo Build (Pro Challenger Eşya Dizilimi)

teemo build eşya dizilimi solo top
Teemo için en güncel eşyalar bunlardır. Bu eşyalar sürekli güncellenmektedir.

Yüzde yüz AP bir karakter olan Teemo için saldırı gücü veren itemlerin satın alındığı çok görülmemiştir. Teemo build yaparken göz önünde bulundurulan üç faktör söz konusudur; saldırı hızı, yetenek gücü ve büyü nüfuzu. Teemo itemleri bu üç özelliğin artırılması yönünde seçilmiştir. Bunun sonucunda sadece Q yeteneğini kullanarak bile rakibin canını yarılayabilirsiniz. Nashor’un Dişi eşyası size saldırı hızıyla eş zamanlı olarak AP değeri yükseltmesi de sağlamaktadır. Liandry’nin Eziyeti kesinlikle alınması gereken bir itemdir yetenek gücü için bel kemiği niteliğindedir. Son üç eşya olan Hiçlik Değneği, Zhonya ve Rabadon’un Şapkası arasında alım sırası değişikliği yapılabilir. Bazı durumlarda bu build değiştirilerek başka eşyalar da satın alınır. Fakat Teemo gibi belli özelliklere her zaman ihtiyacı olan bir şampiyon için bu değişiklikler çok sık yapılmaz. Zhonya’nın Kum Saati sayesinde zayıf şampiyonumuz Teemo tam ölecekken zamanı durdurabilirsiniz. Bu sayede birçok rakibin ultisini dodgelamış olursunuz.

Teemo Rün Dizilimi (Güncel)

teemo rün dizilimi solo top

Büyücülük ve Hakimiyet temelli olan Teemo Rün dizilimi kesinlikle dikkatli ve hatasız yapılmalıdır. Bu rünlerin yanında flash ve ignite (tutuştur) genelde tercih edilen spellerdir. Mutlak Odak, Yaklaşan Fırtına gibi rünler içeren bu dizilim Teemo gibi yetenek gücü ile rakiplerini avlayan bir şampiyon için eşsizdir. Mana sorunu Teemo’nun en büyük problemidir. Özellikle erken oyunda manası çok hızlı tükendiği için boşuna atışlar, gereksiz dürtmeler yapmamanız sizin faydanıza olacaktır. Teemo ultisi olan mantarlar sizin oyunda hem beklenmedik hasarınız hem de gözünüz kulağınızdır. Bir ward (totem) kadar görüş alanı sağlamasa da noktasal olarak bazı yerlerinizi izlemenize mantarlarınız yardımıcı olur. Buildinizi tamamlamaya yaklaştığınızda özellikle büyü direnci zayıf rakiplerinize Q + 1 mantar ile tek atmanız mümkün. Teemo taktikleri arasında yaygın olanlardan biri de rakibe kite atarak kaçarken hızlıca onun önüne R atarak mantar koymaktır. Rakip o karmaşa içerisinde bu mantarlara çarparak yavaşlayacak ve ek hasar alacaktır. Teemo ile ilgili güzel taktikler içeren, fakat bizim tarafımızdan hazırlanmamış olan şu videoyu da izleyerek kendini geliştirebilirsin. İyi oyunlar dileriz sihirdar!

0 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here