Her sezon olduğu gibi bu sezonda oyuncuların oynamayı en çok tercih ettiği şampiyonlardan biri de Talondur. Banlanma oranı da oldukça yüksek olan Talon build olarak en iyi ve güncel olanını sizlere sunduk. Görünmez olma yetisine sahip şampiyonumuz çoğunlukla yakın dövüş ile hasar vermektedir. AD bir karakterdir. Ayrıca menzilli saldırı olarak W yeteneğini kullanabilirsiniz. Birçok combosu olan Talon rün dizilimi doğru yapıldığında rakibi kolayca alt edebilmektedir. Q yeteneği ile beklenmedik bir anda rakip şampiyonun üstüne atlayarak ne olduğunu bile anlamadan düşmanınızı öldürebilirsiniz.

Talon Build (Güncel)

talon build eşya dizilimi yeni

Youmuu’nun Hayalet Kılıcı, özellikle Talon gibi orta koridorda hasarı ve hareket kabiliyeti yüksek şampiyonlar için temel eşyadır. Talon build için eşya dizilimi yaparken bu nedenle ilk sırada yer almalıdır. Merkür’ün Adımları karşınızda Diana, Lux, Annie, Neeko gibi AP şampiyonlar varsa alınmalıdır. Rakibiniz AD ise Ninja Tabisi alabilirsiniz. Bir diğer seçenek de Gezgin Çizmesi almaktır. Biz rakibinizi kolay ezebildiğiniz, early game aşamasında öne geçtiğiniz durumlarda Gezgin Çizmesi almanızı tavsiye ederiz. Çok yüksek olan hareket hızınız E yeteneğiniz ile birleşince kimse sizden kaçamayacak ve sizi yakalayamayacak. Draktharr’ın Gece Kılıcı temelde Youmuu ile benzer özelliklere sahiptir. Sadece aktifi yoktur. Eğer rakibe göre avantajlıysanız Dominik Efendi’nin Hürmetleri’nden önce Kara Balta dizebilirsiniz. Geride olduğunuz durumlarda da ilk Dominik dizin. Dominik sayesinde AD ve Zırh Delme özelliğinizi artıracaksınız. Kara Balta can değerinizi artırırken size saldırı gücü de sağlamaktadır. Son itemimiz olan Vahşi Hydra ise aktifi ile öne çıkar. Çok geride kaldığınız durumlarda Vahşi Hydra yerine defansif başka bir eşya alıp Talon eşyalarınızı çeşitlendirebilirsiniz.

Talon Rün Dizilimi (Yeni Sezona Uygun)

talon rün dizilimi güncel

Hakimiyet ve Büyücülük seçmeniz Talon rün dizilimi için en etkili seçim olacaktır. Hakimiyet’in altında seçmiş olacağınız Elektrik Ver rünü sayesinde Q ile rakibinizin üzerine atladığınız zaman ekstra hasar kazanacaksınız. Buradaki rünleri en verimli şekilde kullanabilmek için buildinizin yukarıdaki gibi olması gerekmektedir. Karşı takımın picklemiş olduğu şampiyonlara göre küçük çaplı değişikler de yapabilirsiniz. Tamamen sizin oyun tecrübenize kalmış bir durumdur. Talon oynanış aşamanızda ilk olarak W skillinizi fullemeyi unutmayın. W hem rakibi yavaşlatır hem de yüksek damage vurur. Mid lane’de oynamayı seviyorsanız Talon gibi popüler ve sevilen şampiyonlardan olan Yasuo Build yazımızı da okuyabilirsiniz. İyi oyunlar dileriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here