##REKLAM##

Ormancı denildiği zaman ilk akla genel şampiyonlardan biri olan Rengar oldukça güçlü bir herodur. Kastırıldığı zaman rakip tanımayan bu şampiyonu oynaması da bir o kadar keyiflidir. Rengar build yaparken duruma göre doğru eşya dizilimi yapmak çok kritik bir noktadır. Çalıların arasına gizlenip bir anda düşmanının üstüne atlayan Rengar oldukça yüksek hasar verebilen bir karakter. Ayrıca can çalma yetisi de çok yüksek olduğu için karşınızda bir Rengar varsa onun düşük HP değerine aldanarak saldırmamanız gerekir. Oynayan kişi sizseniz doğru hesaplamalar yaparak rakiplerinizi yanıltıp sizi öldüreceğine kesin gözle bakan rakiplerinizi katledebilirsiniz. Bazı durumlarda solo (üst koridor) için de Rengar pick yapılabilir. Rengar rün dizilimi jungle için farklı top lane için farklıdır. Biz bugün sizlere Rengar orman için gereken eşya ve rünlerden bahsedeceğiz. Orman oynadığınız oyunlar için bu şampiyonu mainlemek oldukça doğru bir seçim. Bazı elolar da banlanma oranı oldukça yüksek bir şampiyondur. Eğer seçme şansınız olursa bu eşya diziliminden faydalanarak takımınıza büyük katkılar sağlayabilirsiniz.

Rengar Build (Master Pro Build)

rengar build orman jungle challenger yeni
Bu build her zaman güncel tutulmaktadır. Elo’su master ve challenger olan oyuncular tarafından sıklıkla tercih edilen eşyalar kullanılmışltır.

İlk bakışta herhangi bir çizme olmaması bu Rengar build dizilimi için göze çarpan ilk şeydir. Rengar zaten kendi özelliği olarak yüksek mobiliteye yani hareket kabiliyetine sahiptir. Görünmez olarak rakiplerine sinsice yaklaşıp onlar alt edebilir. Bir başka özelliği olan çalının ardından sıçraması bir vahşi kaplanı andırır. Bu Rengar’ın kritik hasarını olağanüstü hale getirmek için çizme yerine kritik ve saldırı gücü değeri yüksek olan Ebedi Kılıç almanızı öneriyoruz. İlk Rengar itemi olan Draktharr’ın Gece Kılıcı size AD sağlayacaktır. İkinci eşyamız olan Gece’nin Kıyısı hem sizi koruyan bir kalkan, hem can, hem de saldırı gücü verecektir. Dominik Efendi’nin Hürmetleri sayesinde +40 saldırı gücüne ek olarak özellikle tank rakiplerinizin canını eritmenizi sağlayacak Zırh Delme özelliğine sahip olacaksınız. Hayalet Dansçı ile kritik hasar seviyeniz yükselecek ve birkaç hamle ile düşmanınızı yok edeceksiniz. Her eşya dizilimi yazımızda belirttiğimiz üzere oyunun gidişatına göre tecrübelerinize dayanarak farklı eşyalar da alabilirsiniz. Biz Rengar için kesinlikle alınması gereken eşya olarak Draktharr’ın Gece kılıcını her koşulda satın almanızı tavsiye ediyoruz. Karşı Jungle sizi çok kıskanacak!

Rengar Rün Dizilimi (Challenger)

rengar rün dizilimi pro yeni orman jungle

Rengar itemleri doğru seçildikten sonra dikkat edilmesi gereken oyuna hangi rünler ile girdiğinizdir. Oyunun gidişatı bazı şeyleri değiştirebileceği için ön görülü olmalı ve daha şampiyon seçim ekranında her ihtimali göz önünde bulundurmalısınız. Buradaki Rengar rün dizilimi sizler için en idealidir. İlk seçim isabet rünüdür ve yukarıda görüldüğü üzere son darbe ile tamamlanır. İkinci seçimimiz ise Hakimiyet rünüdür, ani darbe ile başlamaktadır. Görselleri doğru inceleyip doğru rünleri seçtiğinizden emin olunuz. Jungle oynamayı seviyorsanız Rengar gibi en sevilen ormancılardan biri olan Lee Sin Build ve Rün Dizilimi yazımızı da okuyabilirsiniz. İyi oyunlar sihirdar!

0 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here