Cuma, Eylül 24, 2021
Ana Sayfa Oyun Dünyası OSM Taktikleri İle Yenilmez Olun!

OSM Taktikleri İle Yenilmez Olun!

Online oyunlarda stratejik hamleler, oldukça fazla detaya yer verilmesi ve kullanıcının kendi hesabına tamamen hakim olması nedeni ile büyük önem taşır. Kişiyi heyecanlandıran en önemli nokta ise yaşayacağı galibiyet ya da mağlubiyetlerin büyük oranda kendisinden kaynaklı olma hissidir. Çünkü en ince detaya kadar tüm seçimler kullanıcının inisiyatifindedir. Online futbol oyunu denildiğinde ilk akla gelen isim ise hepimizin bildiği OSM olmaktadır. Futbolseverlerin vazgeçilmez tercihi OSM, birbirinden farklı stratejileri bünyesinde barındırıyor. Oyun için genellikle Online Soccer Manager’in kısaltması olarak ‘’OSM’’ terimi kullanılmaktadır. Oyunun en sevilen yönü ise hızlı karşılaşmalara imkân tanımasıdır. Oyunu oynarken yapacağınız hamleleri iyi planlamanız gerekiyor. Aksi halde maç kazanmanız imkânsız hale gelebilir. Lolpingtesti.com olarak sizler için yüzlerce karşılaşma deneyimi gerçekleştirdik. Bu karşılaşmalardan edindiğimiz tecrübe ile neredeyse yenilmezlik seviyesine ulaşabileceğiniz OSM taktikleri geliştirdik. Aşağıda paylaşmış olduğumuz OSM taktikleri ile galibiyet serilerinize bir yenisini daha ekleyebilirsiniz. Yüksek oranda başarı sağlayabileceğiniz bu taktikler ile harika bir maç deneyimi yaşayacaksınız. Belirttiğimiz bu taktiklerin %90’ın üzerinde etkisi bulunuyor.

OSM Taktikleri

 • Diziliş: 4-2-3-1 olarak ya da 4-3-2-1 olarak ayarlayın.
 • Oyun Stili: Bu seçeneği ‘’Kaleyi görünce vur’’ olarak ayarlayın.
 • Ofsayt Taktiği: Bu ayarı “hayır” olarak işaretleyin.
 • Çizgi Taktiği: ‘’Geride kal ve sadece hücum pozisyonunu koru’’ seçeneğini kullanın.
 • Görevler: Bu alanda En yaşlı ve en yetenekli oyuncuyu kaptan olarak seçin.
 • Markaj: Alan markajı olarak ayarlayın.
 • Penaltı: Penaltı kullanan oyuncuyu forvet olarak seçin.
 • Köşe Vuruşu: Bu alanda şut yeteneği en düşük olan oyuncunuzu seçin.
 • Mücadele: Bu alanı hakeme göre belirleyin; yeşilde çok agresif, sarıda normal ya da agresif, mavide agresif, kırmızıda ise normal ya da dikkatli olarak işaretleyin.

Yukarıda belirtilen maddelere ek olarak rakip takıma göre de bazı ayarlamalar yapmanız gerekiyor.

Karşılaştığınız rakip takım sizden güçsüzse:

 • Stil: Ofansif olmalıdır.
 • Tempo: Topa sahip ol ve yüksek hızda paslaş olmalıdır.
 • Baskı: Rakibe yakın oyna seçilmelidir.

Karşılaştığınız rakip takım sizden güçlüyse:

 • Stil: Defansif olmalıdır.
 • Tempo: Yavaşça oyun kur olmalıdır.
 • Baskı: Dengeli olmalıdır.

Clash of Clans oyununa da ilgi duyuyorsanız Clash Of Clans Yeşil Taş Hilesi yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Fire Flux Pubg Mobile Ekibi Kuruldu!

0
Hepinizin bildiği gibi Valorant'ta henüz yeni kurulmasına rağmen oldukça başarılı geçiren FİRE FLUX yani FF artık başka bir kulvarda daha karşımıza geliyor. UNLOST ve Marqnue işbirliğiyle kurulan Fire Flux Esports, PUBG Mobile alanına resmen girdi!

Overwatch İçin Beklenen Haber Geldi!

0
Overwatch'ta beklenen haberler gelmekte. Devamını merak ediyoruz. 21 Eylül'den 25 Eylül'e kadar olan finallerde "Overwatch League" izleyicileri, görünüm ve boya almak için 14 maçtan herhangi birini izleyebilecek.

4 YORUMLAR

 1. Ligin Birincisi

  İçgüdülerim yakında OSM’ye büyük çaplı bir update geleceğini ve artık ezber taktiklerden ziyade gerçekten durumlara ve maçlara odaklı kazanma senaryolarının gerçek olacağını söylüyor. Yani olması gereken de bu. Yoksa buradaki taktiklerle şampiyon olamayacağınız lig yok.

 2. Fatih Terim

  İngiltere liginde oynuyosan cityden başkası boş ispanya’da da artık real pek tutmuyor barça avantajlı. Ne kadar iyi taktik kullanırsanız kullanın asıl kadrosu genç oyunculardan oluşan takımlar sezon ortasından sonra çok güçlü oluyor

 3. Mehmet Gözübüyük

  442 yerin 433B seçin sonra tam saha baskı yapın 80 olsun ayarı asla tek pas futbol yapmayın çok top kaybediyorsunuz bu taktikle antreman kampı basanları bile yeniyorum

 4. Manchester United Fan

  Oyun iyi güzel ama bir yerden sonra sarmıyor buradaki taktikler ile beraber 3-4 taktik daha var onları kullandığında şampiyonluk garanti gibi bir şey. Umarım buna bir çözüm bulunur yakın zamanda.

Yorum Yap