Cuma, Eylül 24, 2021
Ana Sayfa Sosyal Medya Nasıl Youtuber Olunur? (Adım Adım)

     Youtube video platformu üzerin de hangi yaş grubundan ya da cinsiyetten olursanız olun başarılı bir youtuber olabilirsiniz. Youtuberlık, potansiyel kitlenizi oluşturarak bir fikir doğrultusun da özgün içerikler sunmaktır. Bu serüven bildiğiniz gibi Google’ın Youtube’u alması ile başladı. Youtuberlık kısa süre de büyük ilgi görmüş ve eğlenceli bir meslek dalı haline gelmeyi başarmıştır. Hemen hemen her ülkeden başarılı birçok içerik üreticiyi görebilirsiniz.  Peki nasıl youtuber olunur? Konusuna gelecek olursak; işe bir kanal oluşturarak başlayabilirsiniz. Bu kanal ismini daha önce alınmamış olmak kaydı ile özgürce oluşturabilirsiniz. Tabi ki kanalın ilgi çekici ve akılda kalıcı bir isime sahip olması size +1 puan kazandıracaktır. Bura da dikkat edilmesi gereken en önemli nokta yapılmamışı yapmak ve etkileyici şekil de aktarmaktır. Yenilikçi ve öğretici içerikler her zaman izleyicilerin ilgisini çeker. Tabi bu içerikleri oluşturmak sanıldığı kadar kolay bir işlem değildir. Her şey den önce kendi kategorinizi belirlemelisiniz.

Platformda İlerleyiş

     Nasıl youtuber olunur? Sorusu özellikle genç kesimin yakından takip ettiği ve merak ettiği bir konudur. İlgi alanınız ve bu alanda ki araştırma yetenekleriniz kategorinizi belirleyecektir. Bu aşamadan sonra kendinize hedefler koymalısınız. Abone sayısı, yorum sayısı ve izlenme oranı gibi istatistik verileri arttırmak için çabalamanız gerekiyor. Fikir alma ve deneyim kazanma amacı ile trend videoları ve popüler youtuberları inceleyebilirsiniz. Özellikle kendi kategorinize yakın videoları ve youtuberları inceleyerek yol haritanızı oluşturabilirsiniz. Kategorimizi ve hedeflerimizi belirledik. Fakat çekim, video ve montaj işlerini nasıl yapacağız? Dediğinizi duyar gibiyiz. İşinize ne kadar önem verirseniz aboneleriniz de o kadar kendini özel hissedecektir. Kaliteli bir kamera, tripot ve lisanslı programlar ile işe koyulabilirsiniz. Görsel sanatların her geçen gün geliştiği bu dönem de video kaliteniz büyük önem taşıyor. Bir diğer önemli husus da Google Adsense hesabınızdır. Bir adsense hesabı oluşturduktan sonra youtube kanalınızı bu hesap ile ilişkilendirmeniz gerekiyor. Para kazanma aşamasın da sizin yapı taşınız adsense olacaktır. Para çekim işlemlerin de ise Google’ın belirlediği tarihler geçerlidir. Bunun yanında partner şirketler ile belirli bir komisyon karşılığı anlaşarak stüdyolarını kullanabilir ve hesap desteği alabilirsiniz.

VFŞL 2021 İzlenme Sayıları Açıklandı!

0
VFŞL 2021 İzlenme Sayıları Açıklandı!

2021 Dünya Şampiyonası'na Katıalacak Tüm Ekipler Belli Oldu!

0
Tüm Dünya'da merakla beklenen Espor organizasyonları çılgınlık durumuna ulaşmış halde. Her geçen gün yeni oyunlar yeni şampiyonalar ve yeni takımlarla heyecan git gide büyüyor. Espor organizasyonlarının en büyüğü denilince de aklımıza şüphesiz LoL Dünya Şampiyonası geliyor. Özellikle bu sezon merakla neler olacağını bekliyor. Bizi organizasyonda temsil edecek takımımız Galatasaray'a şimdiden tekrar tekrar başarılarımızı ve desteklerimizi yolluyoruz.

0 YORUMLAR

Yorum Yap