##REKLAM##

Üst ve orta koridorun en çok sevilen şampiyonlarından Morde ile sizlerle beraberiz. Kasvetli bir mizacı olan Mordekaiser, solo ve mid olarak iki kordiorda da oynanabilen bir şampiyondur. Ayrıca jungle (ormancı) pozisyonunda oynamak da çok keyiflidir. Bizim bugün paylaşacağımız Mordekaiser build üst (solo) ve mid (orta) lane oyuncuları için. Pick esnasında hangi koridora düşerseniz düşün bu Mordekaiser rün dizilimi ve itemleri kullanabilirsiniz. Sadece jungle için başka bir Morde rün ve eşya seti kullanmanız gerekir buradakiler uygun değildir. Oynanış açısından bazı skill ve spell özelliklerinizi doğru zamanlamada doğru açııyla kullanmanız dışında Morde çok zor bir şampiyon değildir. Ayrıca geri kaldığınız oyunlarda bile late game esnasında çok güzel come back yapma şansına sahip olursunuz. Yarı tank yarı AP bir yapısı olan Mordekaiser bu sayede ölümsüzlüğünü garanti altına alırken rakiplerinin de canını fazlasıyla yakabilmektedir.

Mordekaiser Build (Ölümsüz AP)

mordekaiser build eşya dizilimi mid solo top üst orta
En iyi Morde build

Morde itemleri aslında oyuncudan oyuncuya çok sık değişkenlik gösteriyor. Sebebi ise şudur ki Mordekaiser birçok role girebilen bir şampiyon. Yani full AP eşya dizseniz de iş görebilecek potansiyele sahip. İstisnaları bir kenara bırakıp biz Mordekaiser build yaparken nasıl şampiyonumuzu en verimli hale getiririz diye düşündüğümüzde karşımızda yukarıdaki itemler çıkmakta. Liandry’nin Eziyeti, Zhonya’nın Kum Saati, Rylai’nin Kristal Asası eşyalarımız sayesinde mükemmel bir yetenek gücü elde ediyoruz. Eğer rakiplerimiz de bizim gibi AP ağırlıklı eşyalara sahipse Merkür’ün Adımları bizim çizme seçimimiz olacaktır. Eğer AD ağırlıklı düşmanlara sahipseniz Ninja Tabisi almanızı öneriyoruz. Görmüş olduğunuz bir diğer eşya ise Ruh Gömleği. Bu da sizi AP şampiyonlara karşı koruyarak yüksek bir büyü direnci sağlayacaktır.

Mordekaiser Rün Dizilimi (Pro)

mordekaiser rün dizilimi solo mid orta üst top
En iyi Morde rün

Rünlerimiz tahmin edeceğinizden biraz farklı olarak İsabet ve Hakimiyetten oluşmaktadır. Genelde AP dizilimli şampiyolar Büyücülük rünü seçmektedir. Mordekaiser rün dizilimi az önce eşya dizilimi yaparken de gördüğünüz üzere biraz farklıdır. Şampiyonun doğası budur. Morde oynarken size verebileceğimiz en büyük tavsiye ultinizi (R) karşı takımın en güçlü suikastçi karakterine atarak combat esnasında takımınıza kolaylık sağlamanızdır. Mordekaiser çok zor bir şampiyon olmasa da başlangıç seviyesindeki oyuncular için tavsiye edilmez. Oyun içi analitik düşünme yeteneğinizin yüksek olması ve rakiplerinizi iyi tanımanız gerekir. Ayrıca ağır hareket eden bir şampiyon olduğu için koridoru pushlarken kesinlikle ward kullanın ve uyanık olun. Ani ganglerden kaçmanız çok zordur. Üst kordorda oynamayı seviyorsanız Master Yi build rehberimizi de okuyabilirsiniz. İyi oyunlar…

0 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here