Son zamanlarda popülaritesi daha da artmış olan Miss Fortune şampiyonu alt koridor için ideal bir seçim. Hatasız bir Miss Fortune build yapıldığında oyunu taşıyacak hale gelebilen bir şampiyon. Biz MF eşya dizilimini yaparken biraz alışılmışın dışına çıktık. Genelde ADC şampiyonların çoğu gibi Miss Fortune için de kritik hasar baz alınarak build yapılıyor. Biz bunun MF için en iyisi olmadığını biliyoruz. Bizim saldırı gücü ve hareket hızı odaklı bir eşya dizilimimiz mevcut. Bu Miss Fortune rün dizilimi ile yüzlerce oyun deneyimledik. Hepsi standart kritik builde göre çok daha iyiydi. Bu nedenle sizlere de en azından bir kere bu dizilime şans vermenizi tavsiye ediyoruz. Aradaki farkı görünce zaten eski eşya setinden vazgeçeceksiniz. Ayrıca MF’nin hikayesini okumak için tıklayın.

Miss Fortune Build (Ultiyle Penta Atan Eşya Dizilimi)

miss fortune build en iyi mf eşya
Bu build günceldir ve her yamada güncellenmektedir.

Giriş kısmında da belirttiğimiz üzere bu eşyaları garipsemiş olabilirsiniz. Aslında eski sezonlarda ADC şampiyonları için buna benzer build dizilimleri daha çok yapılıyordu. Yeni güncellemeler geldikçe avantajdan çok dezavantaja dönüştü. Fakat MF için bu eşyaları dizmek halen bir avantaj.Bu Miss Fortune build kısmen suikastçi orta koridor şampiyonlarının buildlerini anımsatıyor. Avantajı ise şu; bu eşyaların hepsi saldırı gücü odaklı. Kritik hasar neredeyse yok. Saldırı gücünüz öyle bir seviyeye geliyor ki MF ile Zed tekliyorsunuz (birebir yaşanmıştır). Asıl avantajına gelirsek MF ultisini herkes bilir. Doğru pozisyon alınarak atılırsa team fight esnasına rakibe çok derin hasar verir. Herkes neye uğradığını şaşırarak dağılmak zorunda kalır. Normalde bu ulti ile rakiplerinizin tamamını eritmeniz çok sıradan bir durum değildir. Bu build ile doğru pozisyonunuzu koruyup ulti açtığınızda TF sizin lehinize direk sonlanıyor. Çünkü rakibin gerçekten hiçbir şansı kalmıyor. Youmuu iteminin aktifini kullanarak daha kolay kaçıyor ya da sizden kaçan rakiplerinizi daha rahat yakalayabiliyorsunuz. Şimdi istisnai durumlara gelelim.

  • Eğer rakip tank fazla kastıysa : Kanlı Kılıç yerine Dominik Efendi’nin Hürmetleri
  • Defansif bir oyun oynamak zorunda kaldıysanız : Gecenin Kıyısı yerine Koruyucu Melek (rakip AD ağırlıklıysa) veya Cıva Yatağan (rakip AP ağırlıklıysa)
  • Mutlaka ilk çıktığınız eşya Youmuu’nun Hayalet Kılıcı olsun Erken oyunda aktifine sahip olmanız çok avantaj sağlıyor.
  • Ionia Çizmelerinden önce Drakthar’ın Gece Kılıcı da dizebilirsiniz duruma göre değiştirin.

Miss Fortune Rün Dizilimi (Q ile Can Yarılayın)

miss fortune rün dizilim yeni en iyi mf

Miss Fortune itemleri ardından bu eşyalara uygun bir Miss Fortune rün dizilimi paylaşıyoruz. Standart isabet & ilham rünlerinden oluşmayan bir dizilim. Yukarıdaki buildi uygulayacaksanız kesinlikle başka rün kullanmayınız. Spesifik bir eşya dizilimi kullandığımızdan dolayı rünler üzerinde oynama yapmazsak MF build hiçbir işe yaramaz. Ayrıca kritik hasar temelli neredeyse her yerde gördüğünüz buildleri kullanıyorsanız yine bu rünler size uygun değildir. Biz bu rünleri sadece kendi buildimizi kullanan sihirdarlara tavsiye etmekteyiz. Standart ADC oynayışından sıkılanlar için harika bir seçim. MF için zorlu bir rakip olan Caitlyn build yazımızı da okuyabilirsiniz. İyi oyunlar dileriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here