Cuma, Eylül 24, 2021
Ana Sayfa Konsol Oyunları Minecraft’taki En Sevimli 5 Hayvan Çetesi

Daha önce de Minecraft'taki en korkunç çeteler ile ilgili makale paylaşmıştık. Bir de Minecraft'taki En Sevilim 5 Hayvanları listeledik. Kediler, köpekler zaten gerçek hayatta da çok tatlı hayvanlardır ama minecraftta da çok tatlıdır. Bunun ilgili tüm detayları bu makalemiz de bulabilirsiniz. Oyun içerisinde tabiki de sadece sevimli hayvanlar yoktur.

Minecraft’taki En Sevimli 5 Hayvan Çetesi

Minecraft, 40’tan fazla farklı türde çeteye sahip ve yeni yaratıklar getiren her güncellemeyle liste büyümeye devam ediyor. Minecraft popüler olarak zombiler, sürüngenler ve Enderman gibi ikonik canavarlarıyla tanınırken, birçok hayvan türü çetelerde oyunda bulunuyor.

Hayvan“, Minecraft’ta amfibiler, sürüngenler, memeliler, eklembacaklılar vb. gibi çeşitli sınıflandırmalardan çetelerin bulunduğu geniş bir kategori olarak karşımıza çıkıyor. Birçok oyun içi hayvan, oyunculara dosttur ve evcil hayvan olarak beslenebilir.

Bu yazımda Minecraft‘taki en sevimli hayvan çetelerinden beşine bakacağız. Bazılarını bulmak nadir olabilir, ancak aramaya kesinlikle değer.

Minecraft’taki En Şirin Hayvan Çeteleri

5) Kediler

Kediler, Minecraft’taki en eski çeteler arasındaki yerini alıyor. Oyuna Java Edition 1.2.1 güncellemesinde eklendi ve o zamandan beri oyuncuların favorisi haline geldi. Minecraft kedileriyle ilgili en iyi şeylerden biri, gerçek hayattaki kedilere benzerlikleri paylaşan çeşitli görünümlerde olmalarıdır. Minecraft’ta gerçek kedilerine benzeyen kedileri bulabilir ve onları evcil hayvan olarak sahiplenebilirsiniz.

4) Tilkiler

Tilkiler, Minecraft Dünyasına, Mojang’ın topluluk oylamasından sonra eklediği birkaç çete arasında yer alıyor. Minecon Earth 2018’de Mojang, oylamayı kazanırsa tilkilerin tayga biyom güncellemesinin bir parçası olacağını duyurdu ve bunu gerçekleştirdi.

Oyunda bu sevimli tilkileri bulmak istiyorsanız, tayga ve dev tayga ormanlarına göz atmanızı tavsiye ediyorum. Eğer karlı tayga ormanlarına giderseniz özel bir beyaz tilki bile bulabilirsiniz. Bu çeteler eşyaları ağızlarında tutabilirler. Nadir durumlarda, tilkiler zümrüt, tavşan ayağı, tüy vb. tutarak yumurtlayabilirler.

3) Pandalar

Pandalara farkındalık yaratmak için oyuna eklenen bu sevimli canlılar, özellikle bambu ormanlarında, yalnızca orman biyomlarında bulunduğu için bulmak bi hayli zor olabilir. Eğer pandaları sevimli bulmuyorsanız, yavrularını bulmaya çalışabilirsiniz.

Oyuncu pandalar, yerde yuvarlanarak hareket etmeyi severler. Zayıf bebek pandalar, yetişkin pandaları korkutup hapşırarak zıplatabilir. Bu aynı zamanda komik ve sevimli.

2) Kurtlar

Sevimli Minecraft hayvanlarından bahsederken kurtlar otomatik olarak listeye giriyor. Bu sadık evcil hayvanlar, Minecraft’a eklenen ilk birkaç çete arasındadır. Kurtlar, oturmaları söylenmediği sürece tüm maceralarda ve yolculuklarda sizin peşinden giderler.

Kurtları ormanlarda, ormanlık tepelerde ve tayga biyomlarında bulabilirlersiniz. Minecraft‘ta kurtları kemik ile besleyerek evcilleştirilebilirsiniz.

1) Aksolotllar

Aksolotllar, Minecraft’ta eklenen en yeni güncellemelerden biri. 1.17 Mağaralar ve Uçurumlar Bölüm 1 güncellemesi, şimdiye kadarki ilk amfibi olan aksolotllar ekledi. Minecon 2020’de göründüğünden beri aksolotllar en sevilen hayvanlardan biri haline geldi.

Minecraft 1.17 güncellemesinin yayınlanmasından sonra, çoğu oyuncu aksolotl aramaya başladı. Bu sevimli yaratıkları, 63. seviyenin altında tamamen karanlık suda yumurtladıkları için bulmak zor olabilir. Oyundaki kovaları kullanarak aksolotlları toplayabilir ve envanterlerinizde taşıyabilirsiniz.

XBox Game Pass'e Ücretsiz Oyunlar Geliyor!

0
Harika haberlerle geldim. Sizlere bedava yoldan harika oyunlar oynatmaya devam edeceğiz. Eylül ayının 3. ve 4. haftasında Game Pass kütüphanesine katıalcak oyunların listesi açıklandı

Playstation Horizon İçin Gelen Tepkiler Üzerine Geri Adım

0
Horizon bir çok seveni hatta bağımlısı olduğu herkes tarafından bilinen bir aksiyon oyunudur. Ancak son açıklamarla Playstation tepki çekti.

0 YORUMLAR

Yorum Yap