Cuma, Eylül 24, 2021
Ana Sayfa Konsol Oyunları Minecraft’taki En Korkunç Çeteler

Minecraft, oyuncuların bir hayli değişik yaratık ve canlılar ile karşılaştığı sandbox bir hayatta kalma oyunudur. Minecraft’taki en korkunç çeteler davranışlarına göre üç kategoriye ayırabiliriz.

Pasif çeteler, oyuncuya katiyen saldırmayan yaratıklardır. Oyuncu onlara vurursa kaçarlar. Tarafsız çeteler, oyuncuya hem saldırabilen hemde saldırmayan yaratıklardır. Oyuncu tarafından kışkırtılırlarsa, büyük ihtimalle saldırgan davranırlar ve saldırıya geçebilirler. Düşman çeteler, erimine girdiklerinde oyuncuya her vakit saldıracak olan en korkunç yaratıklardır.

Sizler için aşağıya, 1.17 sürümünden itibaren Minecraft’taki en korkunç çeteler için bir liste bırakıyorum.

Minecraft’ta Korkunç Çeteler

5) Ravager

İkinci dalgadan sonraki baskınlar esnasında yağmacıları (Ravager) bulabilirsiniz. Toplam sıhhat puanı yüz (oyunda elli kalp) olan büyük bir çetedir. Tek bir vuruşta, bir Ravager, zorluk derecesi zor olarak ayarlanmış on sekiz sıhhat puanı hasar verebilir. Çarparak saldırı hasarı verir ve sizin ile arasına giren bir hayli farklı bloğu kırabilir.

4) Vindicator

Vindicators, 1-3 kişilik gruplar halinde ormanlık konaklarda ortaya çıkan köylülerdir. Yirmi dört sıhhat noktasına (oniki kalp) sahiptir ve silahlandığında bir vuruşta yedi sağlık puanına kadar hasar verebilir. Size veya evcilleştirilmiş bir kurt tarafından öldürüldüğünde, en fazla beş zümrüt düşebilir.

3) Enderman

Bu listedeki diğer çetelerin aksine, Endermen tarafsız çete gruplarındandır. Size yalnızca gözlerinin içine baktığınızda saldırır. En yaygın olarak End‘de olmak üzere üç boyutta da ortaya çıkarlar. Kırk can puanına sahiptir ve bir vuruşta on buçuk can puanına kadar hasar verebilir.

2) Ender Dragon

Ender Dragon, End boyutunda ortaya çıkan ve iki yüz sağlık puanına (yüz kalp) sahip bir patron çetedir. Ender ejderhası sizlere üç farklı şekilde hasar verebilir.

Kanatları ile bir sefer size vurulduğunda yedi sıhhat puanına kadar hasar verebilir. Ender ejderha soluk saldırısı ise, saniyede üç sıhhat puanı hasarına kapı aralayabilir. Ayrı olarak saniyede altı sıhhat puanı hasar verebilen ejderha ateş toplarını da dikkat edin.

1) Wither

Wither, natürel olarak ortaya çıkmayan bir patron çetedir. T şeklinde dört ruh kumu bloğu yerleştirerek ve üzerine üç adet kurumuş iskelet kafatası koyarak onu yumurtlatabilirsiniz.

Öldürüldüğünde Wither, bir işaret oluşturmak için kullanabileceğiniz bir Nether yıldızı düşürür. Java sürümünde üç yüz sıhhat puanına ve ana kayada altı yüz sağlık puanına sahip olduğu için Wither çetesini son derece yenmek zordur.

Benzer Minecraft Kılavuzları ve Listeleri:

  • Minecraft’ta En Nadir 5 Olay
  • Minecraft’ta XP Kazanmak İçin En Kolay 5 Yol
  • Minecraft’ta Gömülü Hazine ve Haritalar Nasıl Bulunur?
  • Minecraft Bebek Çeteler İle ilgili Bilinmesi Gerekenler
  • Minecraft’ta Tilkiler Ne Yer? Tilkiler İle ilgili Herşey
  • Minecraft’ta Arılar Nasıl Bulunur ve Bal Nasıl Toplanır
  • Minecraft Pandalarını Nasıl Kullanabiliriz

Daha fazla oyun listeleri ve oyun haberleri için oyunhabertv adresini takip etmeği unutmayın.

XBox Game Pass'e Ücretsiz Oyunlar Geliyor!

0
Harika haberlerle geldim. Sizlere bedava yoldan harika oyunlar oynatmaya devam edeceğiz. Eylül ayının 3. ve 4. haftasında Game Pass kütüphanesine katıalcak oyunların listesi açıklandı

Playstation Horizon İçin Gelen Tepkiler Üzerine Geri Adım

0
Horizon bir çok seveni hatta bağımlısı olduğu herkes tarafından bilinen bir aksiyon oyunudur. Ancak son açıklamarla Playstation tepki çekti.

0 YORUMLAR

Yorum Yap