Cuma, Eylül 24, 2021
Ana Sayfa Oyun Minecraft’ta Kaplumbağa Kaskı Nasıl Yapılır?

Minecraft‘ta çok bilinen zırhların aksine, belki de bu vakte kadar görmediğiniz bir kask yapımı mevcut. Ekseriyetle zırh yapımında kullandığımız maddeler cilt, demir, altın veya elmas maddeleri oluyor. Bu tüm zırh ürünlerinde geçerli. Ancak oyunda kaplumbağa kaskı yapabilmekte olası.

Minecraft oyununda kaplumbağalar zararsız ve çok sevimli hayvanlardandır. Kaplumbağaları bulabilmek ve bu kaskı yapabilmek için kaplumbağa yetiştirmeniz gerekecek. Kaplumbağaları genelde sahil kenarlarında bulabilirsiniz. Bu hayvanları yetiştirebilmek için sizlere deniz yosunu gerekiyor. Bu yosunlar umman biyomları etrafında çokça bulunur. Kaplumbağalar çiftleşmesinden sonra hanelerinin olduğu kumsala geri dönüş yapar ve en fazla dört yumurta bırakırlar. Yumurtalar üç sefer çatladıktan sonra yavru kaplumbağa dünyaya gelir.

Minecraft Kaplumbağa Kaskı Nasıl Yapılır?

Küçük kaplumbağaların büyüyerek attıkları Sert Sırt Kabuklarını toplamanız gerekir. Normal bir kaskı nasıl yapıyorsak aynı şekilde bu kabukları koyarak yapılıyor. Oluşturduğumuz bu kask diğerlerine göre ekstra özelliklere sahip. Kaplumbağa kaskı kullanan kişi suya atladığı vakit on saniye süresince ekstra soluk tutabilme özelliğine sahip olur. On saniyenin geçmesinden sonra oyunda nefes tutma müddeti olarak belirtilen kabarcıklar kaybolmaya başlar. Diğer kaskların aksine bu kask daha sağlamdır.

Kaplumbağa yetiştirmek ve bu kaplumbağalardan bir kask yapmak istiyorsanız, aşağıdaki videoda size yardımcı olacaktır.

Benzer Minecraft Kılavuzları ve Listeleri:

Minecraft’ta En Nadir 5 Olay
Minecraft’ta Gömülü Hazine ve Haritalar Nasıl Bulunur?
Minecraft Bebek Çeteler İle ilgili Bilinmesi Gerekenler
Minecraft’ta Arılar Nasıl Bulunur ve Bal Nasıl Toplanır

Galatasaray Pubg Mobile Dağıldı!

0
Galatasaray hakkında son dakika haberine ulaştık. Neler oldu haberimizde anlattık. Galatasaray eSports, PUBG Mobile ekibiyle yollarını ayırdı. Takımın 6 ay sonra dağılacağı 11 Mart'ta açıklandı!

Fire Flux Pubg Mobile Ekibi Kuruldu!

0
Hepinizin bildiği gibi Valorant'ta henüz yeni kurulmasına rağmen oldukça başarılı geçiren FİRE FLUX yani FF artık başka bir kulvarda daha karşımıza geliyor. UNLOST ve Marqnue işbirliğiyle kurulan Fire Flux Esports, PUBG Mobile alanına resmen girdi!

0 YORUMLAR

Yorum Yap