Çarşamba, Aralık 08, 2021
Ana Sayfa LoL Build Master Yi Build & Rün Dizilimi (Solo / Top / Üst)
WP

Master Yi, League of Legends oynamaya yeni başlayan kişiler için oldukça popüler bir şampiyondur. Genel olarak Sihirdar Vadisi’ne yeni adım atmış oyuncular tarafından tercih edildiği için Master Yi build arayışında olan kişi sayısı azımsanamayacak kadar fazladır. Lakin şu sizi yanıltmasın ki Master Yi sadece amatör oyuncuların oynadığı bir karakter değildir sadece bu hero oynanışı açısından biraz daha kavraması kolay olduğu için başlangıç aşamasında sıkça tercih edilir. Yüksek elo sahibi olup Master Yi ile penta atma sevdalısı binlerce sihirdar olduğunu hepimiz biliyoruz. İyi giden bir oyunla birlikte doğru Master Yi rün dizilimi kombine edildiğinde karşı takıma hayatlarının en kötü oyununu yaşatmanız mümkündür.

Master Yi Build (En Kolay Hero ile Tek Atın)

master yi build solo top lane tek at

Master Yi, kritik hasarı ile öne çıkan bir şampiyondur. Q yeteneği ile aynı anda birden çok rakibe ve minyona hasar vurabildiği için kritik vuruş yüzdesi ne kadar fazla olursa bir combatın içinden o kadar başarı elde ederek çıkacaktır. Ebedi ve statik kılıç dizilimini erken oyun safhasında tamamlarsanız muhtemelen oyunu taşıyan kişi siz olursunuz. Ölümün dansı ve ninja tabisi genelde tank şampiyonların buildleri için kullanılır. Master Yi build bu itemleri karakterin çok çabuk ölmemesi belli bir zırh değerine sahip olması için içermektedir. Master sıklıkla ormancı (jungle) olarak oynanır fakat o zaman kullanacağınız build bundan farklı olacaktır bu sadece Top Lane (üst koridor) için geçerlidir. Full build olduktan sonra sizi kimse durduramayacak.

Master Yi Rün Dizilimi (Nasıl Penta Atılır?)

master yi top solo rün dizilimi en iyi

Master ile penta atmak oldukça kolaydır. Tek ihtiyacınız olan iyi ilereyip buildinizi tamamlamak ve ardından TF (team fight) esnasında doğru zamanda doğru yerde saldırıya geçmektir. Yukarıdaki Master Yi rün dizilimi ile senkronize olan eşyalarınız size gereken hasarı sağlayacaktır. Zaten kritik vuruşunuz oldukça yüksek olduğu için ilk focus atmanız gereken karşı ADC şampiyon direkt olarak ölecektir. Yapacağınız en büyük hata combat esnasında karşı tank karaktere ya da destek şampiyona odaklanmak olur. Genelde bu şampiyonların canı ve zırhı çok fazladır siz onları eritene kadar rakip ADC sizi aradan çıkartmış olacaktır. Çünkü Master Yi’de kolay eritilmesi mümkün bir karakterdir. Bu yönergeleri ve rünleri dikkate alarak siz de harika oyun deneyimleri yaşayabilirsiniz. Ayrıca en iyi jungle karakterlerinden olan Lee Sin Build ve Rün Dizilimi yazımıza da göz atabilirsiniz. Şimdiden iyi oyunlar!

 

Riot, League of Legends Esports Manager İçin Bilgi Verdi!

0
2019 yılında Riot Games, rekabetçi League of Legends hayranlarının kendi üst düzey e-spor organizasyonlarını kurmalarına olanak sağlayacak LoL Esports Manager adlı yeni bir oyun geliştirdiğini duyurdu. Gün geçtikçe hayran kitlesi artan bu şirket ve oyun yeniliklerle karşımıza çıkmaya devam ediyor. İki yıl sonra, oyuncular sonunda LPL'nin 10. yıl dönümü kutlamasında proje hakkında daha fazla şey öğrendiler.

Miss Fortune Build & Rün Dizilimi (ADC / ALT)

0
Miss Fortune Build & Rün Dizilimi (ADC / ALT)

YORUMLAR

Yorum Yap