Lucian karakteri League of Legends oyunundaki en eski şampiyonlardan biridir. Popülaritesini hala koruyan güçlü bir adc olan Lucian build konusunda sizlere güzel bir rehber hazırladık. Lucian’ın hikayesi bir hayli dramatik ve ilgi çekicidir. Hikayesi hakkında fikriniz yoksa ama Lucian oynadıysanız öldüğü esnada “Oh! Senna!” dediğini duymuşsunuzdur. İşte geçtiğimiz sene oyuna gelen Senna şampiyonu Lucian’ın eşidir ve ruhu Thresh tarafından esir alınmıştır. Hikayesinin detaylarını okumanızı mutlaka tavsiye ederiz. Luican alt koridorda iyi bir oyuncu tarafından oynandığında durdurulamaz bir hale gelebiliyor. Tabi ki bunun olması için iyi oynamanın yanı sıra iyi bir Lucian rün dizilimi gerekli. Biz sizi bu dertten kurtarmak adına ünlü yayıncıları, e-sporcuları ve başarılı LoL oyuncularını inceledik. Onların tercihlerini dikkate alıp bir sentez yaptık ve sizin için bu build ve rünleri ortaya çıkardık.

Lucian Build (En İyi Build)

lucian build alt adc

Aslında bu Lucian build adc şampiyonlar için biraz klişeleşmiştir. Ebedi kılıç, sihirdar çizmesi, can biçen, bombardıman topu ve koruyucu melek birçok kritik hasara dayalı oynanan alt koridor karakterinde dizilmektedir. Lakin burada farklı olarak göreceğiniz item Üçlü Kuvvettir. Üçlü kuvvet, şampiyonunuza hem can, hem mana, hem de saldırı hızı sağlamaktadır. Bu genelde üst koridor şampiyonlarında özellikle tank karakterlerde ilk eşya olarak tercih edilmektedir. Fakat oyuncular Üçlü Kuvvet’in Lucian ile iyi bir sinerji yakaladığını farkettiler ve bu eşya dizilimini ortaya koydular.

Lucian Rün Dizilimi (Yeni Sezon)

lucian rün dizilimi adc alt

İsabet ve büyücülük Lucian rün dizilimi için kullanacaklarımız. Az önce sizlere verdiğimiz build ile en uyumlu rünler bu rünlerdir. Her paylaşımımızda sizlere yaptığımız bir uyarıdan tekrar bahsetmek isteriz. Eşya ve rünler karşı takımın şampiyon özelliklerine, oyunun gidişatına hatta sizin takım arkadaşlarınıza göre bile değişebilir. Aslında hiçbir karakterin sabit bir dizilimi yoktur. Bu zamanla edinilecek bir tecrübedir. Biz sizlere bu yönünüzü geliştirmek açısından kullandığınız rünlerin ve satın aldığınız eşyalarını detaylı incelemenizi tavsiye ediyoruz. Bu şekilde gayet hızlı bir şekilde kendinizi geliştirmeniz mümkündür. Lucian için güncel bilgiler böyle, bir başka ALT koridor karakteri olan Ezreal Build ve Rün Dizilimi rehberimize de bakabilirsiniz. İyi eğlenceler!

2 YORUMLAR

  1. Demek bu Lucian’ın ölürken “Oh! Senna!” demesinin sebebi senna’nın eşi olmasıymış. İşte bu tür detaylar League of Legends’i diğer oyunlardan ayırıyor ve ona ayrı bir esrarengiz hava katıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here