Online oyun severlerin baş belası olan yüksek ping problemine çözüm getiriyoruz. Genel olarak League of Legends yüksek ping problemini ele almış olsak da bu çözümler diğer oyunlarınız için de bağlantı performansınızı artıracaktır. Lol ping sorunu çözümsüz değildir. Yeterli internet alt yapısına sahipseniz fazla ping değerine sahip olmanızın en muhtemel sebebi bilgisayarınızdaki yazılımlardır. Nadiren donanımsal sorunların da LoL yüksek ping (yüksek ms) ortaya çıkardığını biliyoruz.

Ping sorununun yeterince ele alınmadığını düşünerek hem lol ping ölçer aracı oluşturup sizlerin hizmetine sunduk hem de ping problemlerinizi ele alan bir blog sayfası oluşturduk. Aşırı yüksek ping değerlerinden düşük ve stabil değerlere ulaşan binlerce okuyucumuz var. Çözüm bulunamayan tek lol ping sorunu internet servis sağlayıcınızın alt yapı sorununa sahip olması. Buna ek olarak sizin kullanmakta olduğunuz internet paketinin çok düşük özelliklere sahip olması. Çok düşük dememizin sebebi şu ki aslında League of Legends oyununu rahat oynayabilmeniz için aşırı iyi bir internet hizmetine ihtiyacınız yok. Özellikle Riot’un LoL TR Server lokasyonunu Türkiye’ye taşımasından sonra ortalama bir bağlantı ile 30-50 ms arası ping değerlerine ulaşmak hayal değil. Tabi iyi bir bağlantıya ping değeri 10 ms olarak sabitlenmiş oyunculara da rastlamaktayız.

LoL Yüksek Ping Sorunu Nasıl Çözülür?

lol ping sorunu çözümİnternet üzerinde yüksek ms değerine çözüm olarak onlarca makale bulunmakta. Bazı üçüncü parti yazılımlar derdinize deva olduğunu iddia ederek bilgisayarınıza zararlı yazılımlar bulaştırabiliyor. Biz tüm bu karmaşaya çözüm olmak adına kapsamlı ve adım adım tüm ping düşürme yöntemlerini içeren bir makaleyi zaten hizmetinize sunmuştuk. Bu makaleyi her zaman güncel tutmaktayız. Ayrıca LoL TR sunucusu kaynaklı bir hata nedeniyle genel bir ping problemi mevcutsa sitemizden anlık olarak duyurmaktayız. İnternet bağlantınızın iyi olduğuna emin olduğunuz halde League of Legends pingim düşmüyor diyenlerdenseniz şuradan lol ping sorunu çözümüne ulaşabilirsiniz:

LOL PİNG DÜŞÜRME YÖNTEMLERİ için tıklayınız.

Bu yöntemlerin tamamı tarafımızdan denenmiştir. Birçok oyuncu denedikten sonra olumlu düzelmeler olduğuna dair görüş belirtmiştir. Ping azaltma taktiklerini denedikten sonra ms değerinizin düşüp düşmediğini kontrol etmek için oyuna girip vakit kaybetmenize gerek yok. Denemenizi ana sayfamızda bulunmakta olan LoL ping testi aracımızla yapabilirsiniz. Ölçüm sonuçlarımız yüzde doksan dokuz doğrudur. Fakat sadece Türkiye sunucusu için ping değerinizi göstermektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here