Çarşamba, Aralık 08, 2021
Ana Sayfa Oyun Dünyası LoL Kasma Sorunu Çözümü (Lag Problemi)
WP

League of Legends hız, atiklik ve doğru zamanlama gerektiren bir oyundur. Bazı durumlarda oyunun kasması yüzünden normalde rahatlıkla yapabileceğiniz hamleleri yapmakta zorlanabilirsiniz. Ayrıca bu oyundan keyif almanızın önüne geçer ve takımınızın sizin yüzünüzden kaybetmesine neden olabilir. LoL kasma sorunu birçok sebepten kaynaklanabilmektedir. Bu sebepler genel olarak iki temel başlığa ayrılır. Birisi bilgisayar donanımınızın yetersizliğinden kaynaklanan çözülmesi için bilgisayar parçalarınızı değiştirerek daha iyilerini almanızı gerektiren sebeplerdir. Bu ne yazık ki olabilecek en kötü durumdur. Bir diğer lol lag problemi sebebi ise bağlantınızdan ve bilgisayarınızı zorlayan yazılımsal hatalardan kaynaklanan sıkıntılardır. Bunlardan kurtulmak oldukça kolaydır.

Düşük FPS Kaynaklı LoL Kasma Sorunu

lol kasma sorunu fps

League of Legends oynarken lag yaşamanız demek aslında düşük FPS almanız anlamına gelir. FPS, Türkçe anlamıyla saniye başına çerçeve, bilgisayarınızın size oyun esnasında saniye başına ne kadar görüntüyü sunabilme kapasitesine sahip olduğunu gösteren bir değerdir. Oyun içinde de ne kadar değişken olduğunu sağ üst köşedek görmeniz mümkündür. Eğer görünmüyorsa CTRL + F komutu ile sağ üst köşede ping (ms) ve FPS değerinizi görmeniz mümkün. Oyun esnasında kasma problemi yaşıyorsanız ve FPS değeriniz düşükse bunun çözümü söz konusu olabilir. Eğer bilgisayarınız Riot’un paylaşmış olduğu LoL sistem gereksinimlerini karşılıyorsa ve buna rağmen bu FPS drop yaşıyorsanız LoL FPS Artırma makalemize giderek bu sorunun detaylı çözümünü görebilirsiniz.

Yüksek Ping Kaynaklı LoL Lag Problemi

lol ping azaltma

Bizim internet sitemizin de açılmasının temel fikrini oluşturan Türkiye sunucusu LoL oyuncularının yaşadığı ping problemini yaşıyor olabilirsiniz. Ping değeriniz sizin internet bağlantınız ile League of Legends sunucusu arasındaki veri akışındaki gecikme süresini gösteren bir sayıdır. Yani kısacası ne kadar yüksek ping alırsanız o kadar yavaş bir bağlantıya sahipsiniz demektir. Fakat bu değer sizin download (indirme) hızınız oldukça iyi olsa bile yine de yüksek olabilir. LoL kasma sorunu yaşamanız altında yatan sebep yüksek ping yapan bir internet bağlantısına sahip olmanız olabilir. Üzülmeyin, asla çözümsüz bir sorun değil ve sizlere yardım etmek için buradayız. İyi bir bağlantıya sahip olduğu halde ping problemi yaşayanlar kötü bir bağlantıyla yüksek ping sıkıntısı yaşayanlara göre daha büyük çoğunlukta. Bu da demek oluyor ki internet bağlantınızla ilgili bazı ayarlar yanlış olabilir veya başka bir program tüm bağlantınızı sömürerek League of Legends’ın bağlantınızdan faydalanmasını engelliyor olabilir.

Ping Nedeniyle LoL Kasma Sorunu Kesin Çözüm

  • Öncelikle probleminizin lol ping sorunu kaynaklı olup olmadığını ölçmek adına lol ping ölçer aracımızla hızlı bir ölçüm yapın.
  • Eğer ping değeriniz 50’den fazlaysa muhtemelen pingden dolayı lag yaşıyorsunuz. Bu değer 100’den fazlaysa kesinlikle probleminizin sebeplerinden biri yüksek ping.
  • LoL sürekli kasıyor nasıl çözerim dedikten sonra problemin ping olduğundan emin olduysanız tüm çözüm taktiklerini içeren LoL ping düşürme yöntemleri makalemize giderek tüm adımları uygulayınız.

Yanlış Kurulum ve Yama (Güncelleme) Kaynaklı LoL Lag Hataları

lol lag problemi nasıl çözülür

Her yazılım kendi içerisinde hatalar içerebilir. Bazen Riot yeni League of Legends güncellemeleri yaptığında çözülmemiş buglar ortaya çıkabiliyor. Bunun sonucunda o güncellemeyi yapan tüm oyuncularda lol kasma problemi meydana gelebilmektedir. Bu tip sorunlar birçok oyuncunun geri bildirimi sayesinde Riot tarafından hemen fark edilerek en kısa zamanda çözüme kavuşturulur. Sadece lag sorunu değil bunun dışında birçok bu tarz oyun hatası meydana gelebiliyor. Bazen Launcher’a erişmek bile mümkün olmuyor. Bir diğer ihtimal ise sizin güncelleme yaparken ya da oyunu kurarken sisteminizde herhangi bir hata meydana gelmesi sonucu eksik ya da yanlış kurulum yapılması. Bunun için Hextech Onarım Aracı ile kurulumunuzu taratarak gerekirse yeniden oyunu kurabilir ya da hatanın çözümü için Riot’dan destek alabilirsiniz.

LoL Sözlüğü (League of Legends Terimleri) (A-Z)

0
LoL Sözlüğü (League of Legends Terimleri) (A-Z)

Pubg Hileleri (Tüm Çalışan Hileler) [2020]

0
Pubg Hileleri (Tüm Çalışan Hileler) [2020]

YORUMLAR

Yorum Yap