Cuma, Eylül 24, 2021
Ana Sayfa League of Legends League of legends sezon 11 meta şampiyonları

Meta nedir. Legaue of legends sıklıkla güncellenen bir oyundur. Bu güncellemeler çoğunlukla iki haftada bir olacak şekilde şampiyonlara eşyalara ve rünlere gelir. Kimi zaman bunlar güçlendirilirken(buff) kimi zamanda birtakım zayıflatmalar uygulanır(nerf). Bu değişiklerle birlikte bazı şampiyon eşya ve rünler diğer şampiyonlara nazaran güçlenir. Bu şampiyonlar ve eşyalar da Meta’yı oluşturur.

Meta’yı bir havuz olarak düşünebiliriz. Bu havuzda değişik rollere has şampiyonlar bulunmaktadır. Dereceli sıralarda yükselmek isteyen oyuncular, bu havuzdan oynayacakları role uygun olan şampiyonları seçmektedirler. Bu seçimlerde birden fazla seçenek olması çeşitliliği arttırırken oyuncuya da seçim şansı sunar. Sizler için metanın en güçlü şampiyonlarını araştırdık.

Üst koridorda oynayacaksanız; Darius, Aatrox, Gnar, Riven, İrelia ve Camille şu anda metanın en güçlü şampiyonlarıdır. Orman rolünde oynayacaksanız; takımınızın tank ya da yüksek hasar ihtiyacına göre; Hecarim, Lillia, Udyr, Karthus veya Skarner’ı tercih edebilirsiniz. Orta koridorda iste büyücü veya fiziksel hasara bağlı olarak metanın en güçlü şampiyonları: Annie, Viego, Kassadin, Fizz, Galio, Twisted Fate, Talon, Yone, Viktor ve Katarinadır.

Alt koridorda işler biraz daha farklıdır her ne kadar meta şampiyonu oynayacak olsanız da desteğiniz le uyumunuz çok önemlidir. Saldırı gücü taşıyıcısı (ADC) için metada Jinx, Tristana, Jhin, Seraphine, Vayne ve Kai’sa bulunmaktadır. Destekte de iki tip şampiyondan birini tercih edebilirsiniz. Kırılgan şampiyonlar için Seraphine ve Bard iken Tank destekler için, Thresh, Alistar veya Rell metanın en güçlü şampiyonlarıdır.

LoL Kampüs Ligi Başlıyor!

0
Bu aktivite bir sınıflandırma sistemi aracılığıyla gerçekleştirilecektir. (Sınıflandırma sistemi, üniversiteler arasındaki rekabet düzeyini sınıflandırmak ve dengelemek için geliştirdiğimiz bir sistemdir. Belirli kriterler değerlendirilerek takım 1 ile 4 arasında bir klasmana yerleştirilir.)

Leauge of Legends Nişancı Nasıl Oynanır? - LoL Ping Testi

0
Leauge of Legends Nişancı Nasıl Oynanır?

0 YORUMLAR

Yorum Yap