##REKLAM##

League of Legends, Riot Games tarafından geliştirilen bir MOBA oyunudur. Oyunumuzda yaklaşık olarak 140 karakter ve bu karakterleri yönlendirebileceğiniz dört adet özel yetenek gücü bulunmaktadır. Her karakterin kendisine göre belirli başlı yeteneği olduğu kadar farklı hikayeleri de bulunmaktadır.

Oyunumuzda üst, orta ve alt koridor olmak üzere üç koridor vardır. Bu koridorlarda her bir şampiyon kendisine göre uyarlanmış şekilde hareket etmek zorundadır. Üst koridorda tank şampiyonlar, orta koridorda ani hasar çıkarabilen şampiyonlar ve alt koridorda takımın en çok hasar çıkarabilme yeteneğine sahip olan Nişancısı bulunmaktadır. Nişancımız oyun başında güçsüz kaldığı ve ilerleyen oyun safhasında kendisini geliştirebildiği için onu koruyan bir karaktere ihtiyaç duymaktadır. Bu karakterimize ‘’Destek’’ adı verilmiştir. Ani girişimleriyle nişancısını sürekli korumak için elinden gelen her şeyi yapar. Bu koridorlarımızı ve rollerimizi daha yakından inceleyelim;

  • Üst Koridor: Bu koridorumuzda genellikle tank şampiyonlar yer almaktadır. Tank şampiyonlardan ziyade farklı şampiyonlarda vardır. Lakin tercih edilme yönü rakibe göre değişmektedir. Takım savaşlarının başlamasına yardımcı oldukları kadar ‘’Can ve Zırh’’ değerleri fazla olduğu için takım arkadaşlarını da koruma görevini üstlenirler. Örneğin; Sion, Malphite, Darius, Garen.
  • Orta Koridor: Oyunumuzun kuşkusuz en önemli koridorudur. Ani hasar çıkarabilme yeteneğine sahip olan karakterler tercih edilir. Takım savaşlarında ön safhalarda yer alarak rakibin açığını sürekli kontrol etmektedirler. Orta koridorda oynanan karakterler örneğin; Zed, Yasuo, Zoe, Katarina.
  • Alt Koridor: Diğer koridorlara nazaran daha farklı yeteneğe sahip oyuncular barındıran Alt Koridor, Nişancı ve Destek oyuncusuyla oyuna farklı bir bakış açısı getirmektedir. Nişancımız çıkardığı hasar ile karşı rakibe sürekli göz dağı verirken destek oyuncumuz onu korumakla ve takım savaşlarında dikkatli bir şekilde oynamak görevini üstlenir. Nişancı karakterlere örnek olarak; Miss Fortune, Vayne, Varus. Destek Karakterlere örnek olarak ise; Rakan, Nautlius ve Soraka.

 

0 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here