##REKLAM##

League of Legends’da çoğu oyuncu tarafından solo olarak nitelendirilen üst koridor oyunun ilk on beş dakikası genellikle diğer koridorlardan daha izole olarak geçer. Ve üst koridor daha çok dövüşçü ve tankların oynandığı bir koridordur. Doğal olarak en iyi üst koridor şampiyonları dövüşçü ve tanklardan oluşmakta.

LOL En iyi şampiyonlar 2021

Üst koridor her ne kadar izole bir koridor olsa da aslında takımın aynı zamanda bel kemiği durumundadır. Bu sebeple üst koridorda oynanan şampiyonlar çoğunlukla savaş başlatmaya yönelik şampiyonlardan oluşmaktadır. Savaş başlatmanın yanı sıra hayatta kalma yetenekleri olan öldürülmesi zor şampiyonlardır. En güçlü üst koridor şampiyonlarının tamamı saldırı gücüne dayalı karakterlerdir.

LoL meta champions

Yıllardır üst koridorun kralı olarak adlandırılan Darius savaşta kaldığı sürece hasarı artan ulti yeteneğiyle yüksek miktarda hasar vermesinin yanında bir rakibi katletmesi durumunda ultsini tekrar kullanabilir. Çok tatlı bir karakter olan Gnar’ın pasifi olan hiddet yükleri yüze ulaştığında Mega Gnar’a dönüşür. Dönüştükten sonra çok yüksek miktarda sersemletmeye sahip olan Gnar aynı zamanda oldukça can da kazanmakta. 

Bu iki şampiyonun yanı sıra üst koridorun efsanevi dövüşçüleri de bir hayli güçlü. Aatrox ve Camille’in oynanışı Riven ve İrelia’ya nazaran daha basittir. Tabi her karakterin kendine has zorlukları olduğunu unutmamakta fayda var. Riven ve İrelia ise yeteneklerinin birbirleri ardına kullanımıyla kombolanması ile birlikte mükemmel oyunlar yapabileceğiniz iki harika şampiyon.

0 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here