Pazar, Ocak 23, 2022
Ana Sayfa League of Legends League Of Legends en iyi adc şampiyonları
WP

League of legends’da bulunan beş rolden biri olan ADC diğer adıyla saldırı gücü taşıyıcıları yüksek hasara sahip menzilli şampiyonlardan oluşur. Yüksek hasara sahip olan bu şampiyonların çok büyük bir dezavantajı, çok kırılgan olup; kolaylıkla yakalanabilir ve öldürülebilir. ADC oynarken alınan pozisyon çok önemlidir. Hem çok uzakta kalmamalısınız hem de yakalanacak kadar açıkta durmamalısınız.

Metada şu anda altı adet saldırı gücü taşıyıcısı bulunmakta. Bunlardan bir tanesi alışıla gelmişin dışında olan ve normalde rolü destek olan Seraphine dir. Destek olmasının yanı sıra Seraphine yetenek gücüne dayalı bir şampiyondur. Seraphine saldırı gücü tayışıcısı konumunda oynanırken oldukça yüksek bir kazanma oranına sahiptir. Seraphine’nin yanında Meta da olan ve yıllardır oldukça popüler olan Vayne’dir.

Metada olan ve kendini diğer saldırıcı gücü taşıyıcılarından ayıran bir karakter olan Jhin’in oynanışı oldukça zordur. Hasarı çok yüksek olup sadece dört mermisi bulunmaktadır. Dördüncü mermisi her zaman kritik hasar verir. Dördüncü mermisinden sonra bir şarjör değiştirme süresi vardır ve bu sürede düz vuruş yapamaz.

Metadaki diğer saldırı gücü taşıyıcıları ise uzun süredir listelerden düşmeyen Jinx, Kai’sa ve Tristana’dır. Jinx, Kai’sa ve Tristan’anın aksine daha az mobiliteye sahiptir fakat Jinx in ultisini diğer iki şampiyonun aksine menzili sınırsızdır. Metadaki herhangi bir adc’yi oynamanız size maçı kazandırmayacaktır eğer oynadığınız karaktere hakim değilseniz. Öncelikle rahat olduğunuz karakteri oynamayı tercih etmelisiniz.

League of Legends yeni eşyalar

0
League of Legends yeni eşyalar

League of Legends en iyi orman şampiyonları

0
League of Legends en iyi orman şampiyonları

YORUMLAR

Yorum Yap