Çarşamba, Aralık 08, 2021
Ana Sayfa League of Legends League of Legends Ban Kaldırma Yöntemleri
WP

Dünyanın en sevilen oyunlarından bir olan LoL oldukça sıkı bir denetleme ve ban sistemine sahiptir. Eğer süresiz ya da süreli ban yediyseniz ve League of Legends ban kaldırma mümkün müdür bilmiyorsanız okumaya devam edin. LoL için AFK ban, chat ban, perma ban gibi çeşit çeşit ceza mevcuttur. Bu cezaları kaldırma yolu aramamak için hiç almamanız daha iyidir. Riot bazı banlar için LeaverBuster gibi otomatik sistemler kullanır. Bazıları için ise oyun içi destek ekipleri direk reportlamaları, şikayetleri ve hatta onlara bizzat atılmış olan mailleri inceler. Bu mailler oyundaki report sisteminden daha etkili bir banlatma yöntemidir. Biri size karşı olur olmadık konuşuyorsa ya da oyun içinde trol hareketler sergiliyorsa bunu screenshot veya ekran kaydı alarak Riot’a e-posta şeklinde gönderebilirsiniz. Peki ceza alan taraf sizseniz LoL ban kaldırma şansınız var mı gelin görelim.

LoL AFK Ban Kaldırma (Süreli-Süresiz)

league of legends ban kaldırma afk leaverbuster

League of Legends oyuncularının en çok aldığı ceza şüphesiz LeaverBuster sistemi tarafından verilen oyunu terk ederek takımı yalnız bırakma cezasıdır. Yaygın adı afk ban cezasıdır. Bu cezanın da kendi içinde bir kaç çeşidi mevcuttur. LoL’de afk kaldığınız için size verilebilecek cezalar şu şekildedir.

 • Eğer şampiyon seçim ekranından ayrıldıysanız tekrar sıraya girebilmek için 5 dakikalık ayrılma cezası ve ısrarla bunu yaptığınız halde bu süre 5-10-15-20 dakika şeklinde uzayacaktır. En son 5 oyundan önce 20 dakika bekleme cezası verilir. Bu da toplam 100 dakikaya tekabül eder. Ayrıca 100 dakikayı toptan bekleyemezsiniz. Her oyundan önce 20 dakika olarak belirlenen bu cezanın süresi sadece sırada olduğunuz süre içerisinde dolmaktadır. Oyun dışındayken bu zaman limiti dolmaz.
 • Sıraya girip size gelen karşılaşmaları sürekli reddediyorsanız süreç yine şampiyon seçim ekranını terk etmekle aynı şekilde işleyecektir.
 • Oyuna girip uzun bir süre devam edip oyun sonuna doğru aniden çıkmanız gerekirse ve bu çok sık olan bir şey değilse takımın çoğunluğu sizi reportlamazsa ban yemezsiniz. Acil veya olağan dışı bir durum gibi görülerek tolerans sağlanabilir. Sık olmadığı müddetçe dediğimizi belirtelim.
 • Oyuna girip oyun esnasında sık sık ayrılmanız, reportlanmasanız bile AFK cezası yemenize sebep olur. Bu genelde süreli cezadan çok 7 gün cezadan başlayıp süresiz ban yemenize kadar gidebilen bir süreçtir.
 • Bazı zeki oyuncular oyuna girip rastgele mouse tıklamaları yaparak AFK gibi görünmeyeceklerini düşünürler. League of Legends’ın yapay zekası oyun içinde yapılan hareketlerin amacını anlayacak kadar gelişmiştir. Ara ara ekrana tıklayarak ya da otomatik afk karşıtı bot programları kullanarak ban almaktan kurtulamazsınız.
 • Direkt oyun esnasında oyundan çıkmak ise takdir seviyenize ve bunu yapma sıklığınıza göre değişken cezalar almanıza neden olabilir.
 • Bağlantı veya lol ping sorunu nedeniyle sürekli afk kalıyorsunuz ilk sefer sorun olmayabilir fakat kötü bağlantınıza rağmen ısrarla oyuna girip oyundan düşüyorsanız bu da ceza sebebidir.

Yukarıdaki sebeplerden birinden dolayı AFK ban aldıysanız bunun için League of Legends ban kaldırma ne yazık ki mümkün değildir. LoL ceza kaldırma vadederek şifrenizi ya da paranızı isteyen hiç kimseye güvenmeyiniz. Genellikle oyundan çıkma cezaları süresiz olmamaktadır. Gereken süreyi beklemek zorundasınız. Riot ile iletişime geçseniz dahi leaver buster tarafından verilmiş olan cezalar genellikle af görmemektedir.

Süresiz Cezalar İçin League of Legends Ban Kaldırma

lol perma ban kaldırma kalıcı olarak uzaklaştırıldı
LoL kalıcı olarak uzaklaştırıldı cezası kaldırma

Eğer Riot size süresiz ban (perma ban) verdiyse muhtemelen sınırları zorlamışsınızdır. Öncelikle LoL perma ban kaldırma (kalıcı olarak uzaklaştırıldı cezası) işlemi bazı durumlarda söz konusu olabiliyor bu konuda içinizi rahatlatalım. Fakat bu düşük bir ihtimaldir, nedenini ise şöyle açıklayabiliriz; ceza sistemi bir oyuncuyu süresiz olarak banlamadan önce defalarca süreli banlar vererek uyarır. Tek seferde daha önce hiçbir ceza almamış bir oyuncunun direkt süresiz banlanması için gerçekten abartılı bir davranış sergilemiş olması gerekir. Fakat bir hata ya da iftira sonucu hesabınızın süresiz banlandığını düşünüyorsanız uygulayabileceğiniz bir yöntem mevcut.

 1. League of Legends Destek Bileti Gönder sayfasına gidiniz.
 2. İletişime geçme sebebinizi “Hesabımdaki Disiplin İşlemi Hakkında” olarak belirtiniz.
 3. Gereken bilgileri doldurduktan sonra mesajınıza neden League of Legends ban kaldırma ihtiyacı duyduğunuzu anlatan kibar, düzgün bir üsluba sahip, imla kurallarına dikkat ederek sebepler yazınız.
 4. Yazmış olduğunuz sebepler süresiz hesap kapanma durumuna düşmenize sebep olan olayla ilgili olmalıdır.
 5. Riot hiçbir oyuncusuna verdiği cezayı affedeceğini garanti etmez. Lakin oyun içinde bir hata yaptıysanız ve gerçekten bundan pişmanlık duyuyorsanız mesajınızda bunu güzelce dile getirip ricada bulunun. Uzun süredir açık olan ve gelişmiş bir hesabınız varsa, önceden takdir seviyeniz yüksekse çok düşük bir ihtimal de olsa LoL ban kaldırma işleminiz başarıyla sonuçlanabilir.
 6. Mesajınızı dikkatle inceledikten sonra destek biletinizi gönderin ve cevap bekleyin. Umarız hesabınız açılır.

Süreli Banlar İçin LoL Ceza Kaldırma

Böyle bir ceza kaldırıp hesap açma yöntemi söz konusu değildir. Hesabınız için en sağlıklı olanı bu süreyi beklemektir. Hiçbir hile, program, kişi veya site bu banı kaldıramaz. Riot ekibi ile süreli banınız hakkında iletişime geçerek hem onların hem de kendinizin vaktini boşa harcamanızı tavsiye etmiyoruz. Ban sürenizi doldurmalı ve hesabınız geri açılıp banınız kalktıktan sonra önceden disiplin işlemi geçirmiş olduğunuz için daha dikkatli olmalısınız.

League of Legends Hesabım Çalındı ve Banlandı Ne Yapmalıyım?

Riot, hesabınıza bağlanan kişilerin IP adreslerini denetleyebilmektedir. Eğer hesabınız sizin dışınızda biri tarafından ele geçirildiyse ve o kişinin hareketleri nedeniyle hesabınız kapatıldıysa LoL Süresiz Ban Kaldırma başlığı altındaki linkten destek bileti oluşturarak durumu anlatınız. League of Legends ekibi gereken incelemeleri yaparak hakkınız olanı mutlaka verecektir. Hesabınızı çalan kişi sizle aynı bağlantıyı paylaşan biriyse ya da çalmadığı halde başka birine kullanması için siz kendi rızanızla verdiyseniz hesabınızın açılması yine düşük bir ihtimaldir.

Bu makalemizde kapanan LoL hesabı nasıl açılır bunun hakkında bilgiler verdik. Şu an burada yazan ihtimaller dışında herhangi bir LoL ban sildirme yöntemi söz konusu değildir. Lütfen sizi dolandırmak isteyenlere fırsat vermeyiniz.

League of Legends Ban Kaldırma Yöntemleri

0
League of Legends Ban Kaldırma Yöntemleri

LoL İdeal Ping Değeri Kaçtır?

0
LoL İdeal Ping Değeri Kaçtır?

YORUMLAR

Yorum Yap