Cuma, Eylül 24, 2021
Ana Sayfa Haberler Lamborghini’nin Yeni Hibrit Modeli: Countach LPI 800-4

Lamborghini Countach LPI 800-4 ile elektrikli araç piyasasına resmen giriş yapmış bulunmaktadır. Toplam 112 adet üretilecek olan Lamborghini Countach LPI 800-4 ilk elektrikli aracı olacak yine performans odaklı olan aracımız yakın bir zaman da yollarda olacaktır. Aracın gücünü hissetme konusunda şüpheniz olmasın çünkü bu arada çok hızlı olacak Countach’ın V12 6.5 litrelik ve 48 voltluk elektrik 2 adet motoru bulunuyor. Yaklaşık 802 beygir gücüne ve dört tekerlekten çekişe sistemine sahip yani buda demek oluyor ki bu araba 3 saniye 100 km hıza çıkacabilecek. İnanılmaz bir performans bizleri bekliyor. Countach LPI 800-4, Longitudinale Posteriore Ibrido’nun kısaltması anlamına geliyor. Aracın güç aktarma sistemini süper otomobilin arkasına doğru konumlandırılmış.

Countach, saatte sıfırdan 100 km/sa üç saniyeden kısa sürede ve sıfırdan 200 km/sa dokuz saniyenin daha kısa sürede çıkabiliyor. En yüksek hıza gelince, Maximum hızı saatte 355 km/sa kadar çıkabiliyor.

Lamborghini, Countach‘ın elektrik motoruna güç veren bir süper kapasitörü, aynı ağırlıktaki bir lityum iyon pile kıyasla üç kat daha fazla güç sağladığını iddia ediyor. Otomobil üreticisi, bir V12 motorundan aldığınız güç aktarımı hissini korumak için elektrik motorunu doğrudan şanzımana monte ettiğini açıkladı.

Countach LPI 800-4‘ün kasasının ve dışının çoğunu karbon fiber oluşturuyor. Dış görünüşü Aventador‘u anımsatan tasarım, 70’lerin ve 80’lerin ikonik Countach’ının güncellenmiş bir versiyonu diyebilirim. Countach’ın içerisinde, CarPlay entegrasyonunu ve “Stile” etiketli bir düğmeyi içeren 8,4 inçlik bir dokunmatik ekran bulunuyor. Üzerine basmak “ayrıcalıklı kullanıcılara Countach tasarım felsefesini açıklıyor.

Ayrıcalıklı bir kitleden bahsetmişken Lamborghini, Countach LPI 800-4‘ten sadece 112 adet üretecek. Otomobil üreticisinin gönderdiği basın açıklaması bir fiyat etiketinden bile bahsetmiyor. Lamborghini ileriye bakmaya hevesli görünüyor, ancak Countach sınırlı sayıda üretilmesi son derece üzücü.

2021 Leage of Legends Şampiyonası'nı Nasıl İzlerim?

0
2021 League of Legends Dünya Şampiyonası, 5 Ekim'de ön hazırlık aşamasıyla başlayacak ve aksiyon dolu bir ay sonra, 6 Kasım'daki finallerle sona erecek.

Valorant Berlin 6. Gün Maçları Başlıyor!

0
Heyeacan kaldığı yerden devam ediyor. VALORANT Berlin Masters'ın 6. günü birkaç dakika içinde başlayacak ve SuperMassive Blaze ve Paper Rex'i temsil eden bir yarışma oynayacağız.

0 YORUMLAR

Yorum Yap