Garen, tüm elolarda sevilen ve sıklıkla oynanan bir şampiyondur. Başlangıç seviyesindeki oyuncular için hem güçlü hem de kolay oynanan bir hero olmasından dolayı sevilir. Yüksek elo sahibi oyuncular ise kasmış bir Garen’in önünde hiç kimsenin duramayacağını bilirler. Peki başarıya ulaşmak için Garen build dizilimi nasıl olmalıdır? Doğru bir Garen rün diziliminde hangi rünleri seçmemiz gerekir? Bu konuda sizleri aydınlatmak isteriz. Eğer yeni bir oyuncuysanız ve hala farkında değilseniz size şunu hatırlatalım; oyunda aldığınız kill sayısı ve biriken gold miktarı sizi güçlendirmez. Bunlardan elde ettiğiniz altınlar ile pro build yaptığınız takdirde güçlenirsiniz. Pro yani profesyonel bir eşya dizilimi karakterin yapısına ve rakip şampiyonun özelliklerine göre yapılır. İyi oyun sergilediğiniz bir karşılaşmada yanlış build kullanımı sonucu özellikle oyun uzarsa late game safhasında karşı takım kolaylıkla oyunun gidişatını kendi lehine çevirebilir. Yani lol eşya dizilimi tahmin edebileceğinizden çok daha fazla bir öneme sahiptir. Bu rünler için de geçerlidir.

Garen Build (Ölümsüz En İyi Eşya Dizilimi)

garen build yeni sezon
Bu build yeni sezona ve güncellemelere uygundur.

Tank karakterler arasında en çok korku salanlardan biridir Garen. Tank yönü kuvvetli olsa bile ağır bir karakterdir yavaş hareket eder ve saldırı hızı düşüktür. Bu nedenle üçlü kuvvet ve phantom dancer (hayalet dansçı) item dizlimini tamamladan çok ofansif bir oyun oynamanızı tavsiye etmiyoruz. Eğer karşınızdaki rakip AP bir şampiyon oynuyorsa Merkür’ün adımları satın alın. Karşı takım AD ağırlıklıysa Merkür’ün Adımları yerine Ninja Tabisi dizmelisiniz. Garen Build içerisinde gördüğünüz ruh gömleği de daha çok büyü direnci gerektiren AP şampiyonlara karşı dizilmektedir. Full AD bir versus içerisindeyseniz Ruh gömleğini zırh ve saldırı gücü veren bir item ile değiştirebilirsiniz.

Garen Rün Dizilimi (1v5 Atın, Sağ Çıkın)

garen rün dizilimi
Bu rün dizilimi yeni sezona ve güncellemelere uygundur.

Garen’in saldırı gücünü artırırken can ve zırh değerini de korumak için en doğru Garen rün dizilimi bu olacaktır. Düşman takımının durumuna göre ufak çaplı değişikler yapmanız da söz konusu olabilir. Biz yine de İsabet rünlerini değiştirmenizi çok tavsiye etmiyoruz. Oyuna yeni başladıysanız ve Garen gibi kolay bir başka şampiyon daha öğrenme niyetiniz varsa Master Yi Build ve Rün dizilimi makalemizden faydalanabilirsiniz. Master Yi, Garen’e göre daha atik bir şampiyondur ve suikastçi sınıfındadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here