Cuma, Eylül 24, 2021
Ana Sayfa Oyun Dünyası Epic Game vs Apple! Dava Sonuçlandı!

Merakla beklenen haber açıklandı! Tarihi kararı sizlere bildiriyoruz. Son kararı, uygulama içi satın alımların sunduğu ödeme seçenekleriyle ilgili olarak mahkemede bulunan Epic Games ve Apple verdi. Geçen yıl Apple'a yönetmelik ihlalleri nedeniyle uğradığı zararı tazmin etmek zorunda kalan Epic, bu kez rakiplerine karşı önemli bir zafer kazandı.

Yargıç Yvonne Gonzalez Rogers: "Apple'ın, müşterileri mekanizma satın almaya motive eden uygulamalara ve meta veri düğmelerine, harici bağlantılara veya diğer harekete geçirici mesajlara katılması kalıcı olarak yasaklanmıştır."

Apple Store'daki IOS uygulaması üzerinden alışveriş yapan herkesin Apple dışında bir ödeme yöntemine sahip olması gerektiğine karar verdi. Örneğin, App Store'da Fortnite oynayan bir kullanıcı uygulama içi satın alma yapmak isterse, yalnızca Apple üzerinden ticaret yapmayı değil, Epic Games üzerinden ticaret yapmayı da seçmelidir.

Epic Game vs Apple! Dava Sonuçlandı!

Epic Games, Apple Store üzerinden satın alınan ürünlerden zaten gelir elde etmiş olsa da, oyunlarını App Store'a koymak isteyen geliştiricilerin aylık %30 ücret ödemesi gerekiyor. Epic Games'in CEO'su Tim Sweeney:

"Bu karar üreticiler veya kullanıcılar için bir zafer değil. Epic Games, 1 milyar oyunculu uygulama içi ödeme tarzı ile uygulama store ile arasında adil rekabet için savaşıyor."

VCT Berlin 5. Gün Karşılaşmaları!

0
Çekişmeli maçlar geldi çattı! VCT Berlin Grup Aşamaları 5. Gün maçı G2 ve F4Q arasında başladı.

God of War, Demon's Souls ve Fazlası Artık PC'de!

0
Son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Birkaç saat önce NVIDIA GeForce NOW veri tabanından sızdırılan bilgilere göre, gelecekte PC'ye çıkacak olan Playstation'a özel oyunlar açıklandı.

0 YORUMLAR

Yorum Yap