Özellikle düşük eloda en çok yasaklanan şampiyonlardan biri olan OP ADC Caitlyn build ile karşınızdayız. Çok sık banlanmasının sebebi ise neredeyse her rakip ALT karakteri çok zorlaması. Oyun başında en uzun menzile sahip olan ADC şampiyon olan Caitlyn bu sayede rakibi kolaylıkla dürtebiliyor. Bu da karşı oyuncuların farm yapmasını bir hayli zorlaştırıyor. Thresh gibi kaliteli support herolardan biri ile duo olduğunda gerçekten karşısında durmak çok zor. Böylesine avantaj sahibi bir şampiyon olan Caitlyn rün dizilimi de doğru yapıldığında hasarı iyice artıyor. Sizler için yeni sezon için en iyi eşya ve rün setini araştırdık. İkisi de onaylanmış olan bu dizilimler, sizler için sürekli tarafımızdan güncellenmektedir.

Caitlyn Build (En Uzun Menzilli ADC)

caitlyn build eşya dizilimi
Bu eşya dizilimi her yamada ve sezonda güncellenmektedir. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Cait oynamanın birinci kuralı doğru eşyaları satın almak. Her şampiyon için çok çeşitli buildler söz konusu. ADC şampiyonları AP dizilim ile oynamaya çalışanları dahi görmekteyiz. Bunlar kesinlikle yapılmamalıdır demek abes olur fakat dereceli (ranked) oyunlarda ve seri maçlarında bu tip denemeler yapılması oyun etiğine uygun değil. Standart Caitlyn Build kullanmanız en doğrusudur. Çünkü standart eşya dizilimleri birçok tecrübeli oyuncu tarafından denenmiştir ve başarısı kanıtlanmıştır. Yapabileceğiniz değişikliklere gelecek olursak; karşınızda yetenek gücü çok yüksek şampiyonlar çoğunluktaysa Koruyucu Melek yerine Cıva Yatağan, Malmortius’un Ağzı gibi itemler dizebilirsiniz. Rakip tank çok kastırılmış ise Statik ya da Bombardıman topunu Dominik Efendi’nin Hürmetleri ile değiştirerek Zırh Delme değerinizi artırabilirsiniz.

Caitlyn Rün Dizilimi (Güçlü ADC)

caitlyn rün dizilimi

Doğru build, doğru rünle birleşmeden çok verimli olmayacaktır. Caitlyn rün dizilimi olarak yukarıdakini kullanabilirsiniz. Peksimet Teslimatı size oyunun erken safhalarında bisküvi verecek. Bu bisküvi sayesinde oyun başında kırılgan bir şampiyon olan Caitlyn’in can ve mana dolumunu sağlayacaksınız. Sihirli pabuçlar ile bot satın almadan da rakiplerinize göre hareket hızınız daha fazla olacak. Hareket hızı bir ALT karakteri için çok önemlidir. Rünler üzerinde büyük çaplı oynama yapmanızı tavsiye etmiyoruz. İyi oyunlar sihirdar!

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here