Cuma, Eylül 24, 2021
Ana Sayfa Oyun Dünyası Asya Oyunları 2022'nin Müsabakaları Belli Oldu!

Hepimizin merakla beklediği haber sonunda geldi. Bu başarılı oyunun müsabaka ve takımları belli oldu. Asya Olimpiyat Konseyi (OCA), 2022 Eylül ayında Çin'in Hangzhou şehrinde düzenlenecek 19. Asya Oyunları'nın 8 espor takımı ve müsabakalarını resmen açıkladı. Asya Oyunları'nda e-spor oyuncuları ilk kez madalya kazanacak.

2022 Asya Oyunları 8 e-spor müsabakasına ev sahipliği yapacak

  • Arena of Valor Asian Games version
  • Dota 2
  • Dream Three Kingdoms 2
  • EA Sports FIFA
  • Hearthstone
  • League of Legends
  • PUBG Mobile Asian Games version
  • Street Fighter V

OCA ayrıca Hong Kong merkezli Asya Elektronik Spor Federasyonu'nun (AESF) yeni Asya Oyunlarının "teknik temsilcisi" olacağını duyurdu. 2022 Asya Oyunları e-spor müsabakasının yönetimi ve işletilmesi de dahil olmak üzere elemelerden sorumlu olacak.

OCA Genel Müdürü Husain Al-Musallam şunları söyledi: "Bu haberin, katılan tüm takımlara eleme aşamasından önce hazırlanmaları ve kendilerini donatmaları için yeterli zaman vermesini umuyoruz." "Sanırım tüm doğru kutuları işaretledik, üst düzey bir oyun sağladık, meraklıları ve eğlence meraklıları için harika bir izleme deneyimi sağladı."

Asya Oyunları ayrıca için iki gösteri planının eklendiğini duyurdu: Robot Ustaları ve VR sporları. AESF tarafından organize edilecek ve Migu tarafından desteklenecektir.

Asya Oyunları, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) tarafından onaylanan çok sporlu bir etkinliktir. Filipinler'deki 2019 Güneydoğu Asya Oyunları'nda takımlar ilk kez Mobile Legends'a katıldı: Bang Bang, Arena of Valor, Dota 2, StarCraft II, Tekken 7 ve Hearthstone.

BBL Yeni Koçunu Tanıttı! İşte Detaylar...

0
Eray “Gais” Sarıkaya'nın takımdan ayrıldığını açıklamasının ardından BBL Esports VALORANT takımının yeni teknik direktörü ile ilgili iddiaların cevabı 22 Eylül Çarşamba akşamı açıklandı.

FIFA 22 Oyuncu Güç Sıralaması!

0
Futbol severler ekran başına! Herkes tarafından delice sevilen FİFA'da oyuncuların güçleri belli oldur. 27 Eylül'de oyuncularla buluşacak en yüksek reytingli 22 FIFA 22 oyuncusu belli oldu.

0 YORUMLAR

Yorum Yap