Yasal Uyarı (Legal Warning)

Tüm lolpingtesti.com ziyaretçileri ve yasal hak iddia eden kişiler bu sayfadaki uyarı metninin tamamını okumuş sayılırlar. Bu varsayım dahilinde mesuliyet sahibidirler.

lolpingtesti.com sitesi hukuk, yasalara ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz 5651 sayılı yasada tanımlanan “Yer Sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlükleri yoktur. İçeriklerimizin tamamı “derleme” olarak nitelendirilir. Derleme kelimesi şu anlamda kullanılmıştır: Bu sitedeki içerikler ve araçlar yayınlayan kişi tarafından üretilmemiştir. Tamamen internet ortamında önceden varolan içeriklerdeki bilgiler baz alınarak, doğruluğu kontrol edilmeden yayınlanmıştır. Bu sitenin Künye sayfasında belirtilmiş olan hiçbir ekip elemanı daha önce varolmayan veya tamamen kendi üretimleri olan bir araç ya da içeriği yayına sokmazlar. Sizlerin erişimini kolaylaştırmak adına içerikleri derleme metoduyla oluşturup yayına sokarlar. Bu derleme işlemi yapılırken telif hakkının olup olmadığı, kaynağın doğru bilgi verip vermediği kesinlikle lolpingtesti.com sitesi sahiplerinin sorumluluğu altında değildir. Hiçbir bilgi tavsiye niteliği taşımaz ve doğru olup olmadığını kontrol etmekle site ziyaretçileri yükümlüdür. Eğer telif hakkı söz konusu olan bir içerik sitemizde paylaşıldıysa bu bir hata sonucudur ve aşağıda belirtilmiş olan “Uyar ve Kaldır” prensibi devreye girer. Bu prensip doğru işlemediği takdirde hukuki süreç başlatılabilir. Tüm telif hakkı sahipleri bunu kabul etmiş sayılır.
Hukuka, kişilik haklarına, yasalara ve telif haklarına tamamen saygılı olan sitemiz “Uyar ve Kaldır” prensibini benimsemiştir.Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri ve meslek birlikleri bize “alperenavsr@gmail.com” olarak belirtilen e-posta hesabına mail göndererek ulaşabilirler. Bize ulaşan istek ve şikayetler yönetim tarafından incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü taktirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizde kaldırılacaktır. “Uyar ve Kaldır” prensibinin uygulanma süreci 1 (Bir) haftadır. Süreç e-posta gönderdiğiniz andan itibaren başlar ve en geç 1 (Bir) hafta içerisinde telif hakkı, kişilik hakkı veya herhangi bir hak ihlaline yol açan içerik kaldırılarak size geri dönüş sağlanır. Bu metinde belirtilen 1 (bir) hafta süresi içerisinde tarafınıza herhangi bir geri dönüş sağlanmazsa “Uyar ve Kaldır” prensibi devreden çıkar ve direkt hukuki yollara başvurulur.
Site yönetimine ulaşmadan, haber vermeksizin yapılan hukuki işlemlerden site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Bu hem hukuka hem de etiğe aykırı bir harekettir. Site sahibi içeriklerinin telif hakkı taşıyıp taşımadığını bilmediğini en başından belirtmiştir. Hak sahibi “UYAR VE KALDIR” prensibine uymakla yükümlüdür. lolpingtesti.com herhangi bir uyarı yapılmadan açılan hiçbir hukuki davada sorumluluk kabul etmez. Bu siteye giren her kullanıcı bu duyurudan haberdar olmuş sayılır.
LOLPINGTESTI.COM EKİBİ